Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował o trzecim przypadku zakażenia koronawirusem na terenie powiatu słubickiego. Zainfekowana osoba trafiła już do szpitala jednoimiennego w Gorzowie Wlkp.

Udało nam się ustalić, że pacjent to mężczyzna, który był już wcześniej pod obserwacją słubickiego Sanepidu. Wszystkie osoby, które mogły mieć z nim kontakt, zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

O szczegóły zapytaliśmy Aleksandrę Chmielińską-Ciepły, rzeczniczkę wojewody lubuskiego. – Mogę jedynie przekazać, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami i nie ma powodu do niepokoju. Dla dobra pacjentów i ich bliskich nie podajemy kim są ani gdzie mieszkają – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

W internecie pojawiły się plotki jakoby zakażona osoba miała wcześniej kontakt z chorym na COVID-19 białoruskim kierowcą, o którym niedawno pisaliśmy (ZOBACZ). Pojawiły się też doniesienia, że to pracownik jednej z dużych firm na terenie Rzepina. Te informacje zostały jednak wykluczone.

Wg oficjalnych danych LUW, to trzeci przypadek zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu słubickiego. Łącznie, na terenie całego województwa lubuskiego, mamy 129 zakażonych (wliczając w to ozdrowieńców).

Jak liczone są statystyki dla naszego powiatu i które przypadki zakażenia są do nich zaliczane? O tym pisaliśmy TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-06-10 13:42
Dlaczego nie podadzą czy była to osoba która np. przyjechała z Niemiec czy też co wydaje się mniej prawdopodobne, miała kontakt z osobą zarażoną w Polsce.
Ciekawe jak będzie po pełnym otwarciu granic. Dziwne czasy...
#2 Mariusz W. 2020-06-10 19:05
I co, tylko tyle? Mamy prawo wiedzieć jaka jest miejscowość zamieszkania, okoliczności zarażenia i przede wszystkim czy znane jest źródło zarażenia. Więcej dowiedziałem się z wieści gminnych o tym przypadku. Właśnie przez brak dokładnych wiadomości ludzie już całkiem dali sobie luz z obostrzeniami i nie dostrzegają zagrożenia w miejscach powszechnych.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.