Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Szukasz pracy? Komenda Powiatowa Policji w Słubicach cały czas prowadzi rekrutację i zachęca do wstępowania w swoje szeregi. W naszej komendzie jest aż 28 wakatów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby podjąć pracę w mundurze? I najważniejsze - ile można zarobić?

Wg podręcznikowej definicji policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do jej zadań należą m.in. zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, ściganie ich sprawców, ochrona mienia i ludzi.

I z takimi właśnie wyzwaniami przyjdzie się zmierzyć chętnym do pracy w policji. Służba nie jest łatwa, ale jak podkreślają sami funkcjonariusze, daje dużo satysfakcji.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Czy tylko same chęci wystarczą, aby włożyć policyjny mundur? Wymagań jest całkiem sporo. Należy:

  • posiadać polskie obywatelstwo i co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadać nieposzlakowaną opinię,
  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystać z pełni praw publicznych,
  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,
  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Tyle mówią podstawowe wymogi formalne. Jeżeli je spełniasz, to znaczy, że możesz rozpocząć starania o przyjęcie do służby.

Co z dokumentami?

Pierwszy krok to złożenie dokumentów niezbędnych do przyjęcia. O tym, co należy przygotować, dowiesz się na stronie praca.policja.pl/pwp/rekrutacja. Tam też znajdziesz opisy testów, które trzeba będzie zaliczyć i specjalny informator.

Czy warto zostać policjantem? - Ten zawód to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie - przekonuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

W Słubicach są wolne miejsca

A jak wygląda sytuacja w Słubicach. Nie od dziś wiadomo, że nasza komenda boryka się z dużymi problemami kadrowi. Aktualnie pracuje w niej 121 osób, ale wakatów jest aż 28. Jest więc sporo wolnych miejsc.

- Zachęcamy do wstępowania w nasze szeregi. Początkujący policjant może liczyć 4300 brutto i kolejne podwyżki wraz z awansem zawodowym - wyjaśnia Magdalena Jankowska z KPP Słubice.

Zapytaj o szczegóły

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z Zespołem ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Tel. (95) 738 12 60, (95) 738 12 61, (95) 738 12 62.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 slubfurt79 2020-06-05 17:23
Za służbę w Słubickiej Policji powinien być wypłacany dodatek graniczny, podobnie jak dodatek stołeczny w Warszawie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.