Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Gen. Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, u którego 10 marca wykryto zakażenie koronawirusem, jest już zdrowy i wraca do służby. Poinformował o tym na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Gen. Jarosław Mika

Przypomnijmy, generał zakaził się podczas narady wojskowej, która odbyła się w Wiesbaden w Niemczech. Po powrocie z Niemiec (ale przed potwierdzeniem informacji o zarażeniu) gen. Mika odwiedził Rzepin, gdzie mieszka. Tam spotkał się z szefem rady powiatu Wiesławem Kołoszą. O tym, że generał jest zakażony koronawirusem, MON poinformował 10 marca.

Przewodniczący W. Kołosza przebywał w kwarantannie domowej do czasu otrzymania wyniku testu (ZOBACZ). Jego test na obecność koronawirusa był negatywny (ZOBACZ).

O tym, że generał Mika jest już zdrowy, poinformował 6 kwietnia na swoim koncie na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W poście napisał: „Dobra wiadomość, na którą czekało całe wojsko! Generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Sił Zbrojnych jest już zdrowy i wraca do służby. W tym trudnym okresie, Pana wiedza i doświadczenie będą nam bardzo potrzebne”.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2020-04-06 14:34
Czyli może iść na ryby, bo już nie przenosi koronawirusa.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.