Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Wzrasta liczba zarażeń koronawirusem za naszą zachodnią granicą. Portal MOZ.de informuje o pozytywnych wynikach testów dwóch kolejnych pracowników szpitala na Markendorfie. Niemieckie media piszą też o zarażonym pracowniku magazynów Zalando pod Berlinem.

Koronawirus

O pozytywnych wynikach testów dwójki pracowników szpitala we Frankfurcie poinformował 16 marca rzecznik miasta Uwe Meier. Wyjaśnił, że obie osoby wróciły z krajów, w których, wg niemieckiego Instytutu Roberta Kocha istnieje duże ryzyko zarażenia koronawirusem. Osoby te objęte zostały kwarantanną domową.

Zwiększa to ilość zakażonych pracowników frankfurckiego szpitala do czterech. W ubiegłym tygodniu potwierdzono zakażenie u lekarki mieszkającej w Berlinie i pielęgniarki z Neuzelle.

Do tej pory wśród mieszkańców Frankfurtu nie potwierdzono żadnego zarażenia koronawirusem. Siedem osób zostało objętych kwarantanną, ponieważ mieli kontakt z innymi zakażonymi z sąsiednich rejonów.

13 marca potwierdzono jedno zarażenie u pracownika magazynu Zalando w Berlinie, gdzie pracuje również wielu Polaków. Firma poinformowała, że od pierwszych objawów choroby osoba zarażona przebywała w domu. Ci, którzy mieli kontakt z chorym pracownikiem, mają przebywać 14 dni w domowej kwarantannie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 dodo19781 2020-03-16 18:36
własnie wracają z pracy i czekają na przejcie na moście ;)a jako ze maja umowy o prace kwarantanna ich nie obowiązuje
#2 darekch 2020-03-16 20:56
poco to całe zamkanie granicy ? nikt nie zachowuje odstępu ii tak przenoszą wirusa z Niemiec
#3 Dr. Sommer 2020-03-16 21:32
Ta cała akcja wyszła niestety tylko jako dobry pokaz dla gazety i telewizji.
#4 marek67slubice 2020-03-16 22:45
niestety,półśrodki żle się skończą,trzeba całkowicie zamknąć granice, także dla ludzi pracujących w Niemczech,ja wiem że umowa,że euro,kredyt,itd,ALE LUDZISKA PRACUJĄCE W NRD sytuacja jest NAPRAWDĘ WYJĄTKOWA-TAK TRZEBA ZROBIĆ!!
#5 Tomasz_S 2020-03-16 23:31
Witam serdecznie. Też mam odczucie, że półśrodki nie wystarczą. Jeżeli jest mowa o zamykaniu granic, to całkowicie bez żadnych wyjątków. Nie może być takiej sytuacji jak obecnie, że przez nasze miasto zaczęli ludzie wracać do Polski. Trzeba interweniować w imieniu nas wszystkich.
#6 cinek88 2020-03-17 01:12
Problem polega na tym że osoba zainfekowana nie wykazująca jeszcze objawów choroby a już zaraża.
#7 cinek88 2020-03-17 01:23
Wirus jest już wszędzie, najgorsze jest to że Słubice jest na pierwszej linii, można powiedzieć miasto frontowe...
CZY SŁUBICKI SZPITAL JEST LUB W NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE PRZYGOTOWANY NA WIĘKSZĄ ILOŚĆ PACJENTÓW POTRZEBUJĄCYCH ODPOWIEDNIĄ APARATURĘ PODTRZYMUJĄCA ŻYCIE?! JAK WIEMY CHODZI TU GŁÓWNIE O URZĄDZENIA DO WSPOMAGANIA ODDYCHANIA. GOŚCIE RODACY Z CAŁEGO ŚWIATA ODJADĄ ALE WIRUS ZOSTANIE Z NAMI.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.