Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W Słubicach do autobusu jadącego z Dortmundu dosiadł się pasażer, który miał gorączkę. W Poznaniu zapadła decyzja, że wszyscy, którzy z nim jechali, trafili do szpitala. A choremu pasażerowi zostały wykonane testy na obecność koronawirusa.

Koronawirus

Jak wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego,12 marca autokar z Niemiec został zatrzymany przez policję w okolicach poznańskiego dworca PKS.

- Jeden z podróżnych miał gorączkę. Policja powiadomiła sanepid, którego pracownik przyjechał na miejsce i podjął decyzję, żeby wszystkich odtransportować do szpitala – mówi T. Stube. Okazało się, że chory mężczyzna dosiadł się do autokaru w Słubicach.

Wszyscy pasażerowie trafili do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu pod eskortą policji. Tu zajęli się nimi lekarze. Pasażerowi z gorączką zostały wykonane badania pod kątem koronawirusa. Pozostali podróżni zostali objęci nadzorem epidemiologicznym, wypełnili oni także karty lokalizacyjne.

Na chwile obecną nie wiadomo kim jest chory ani gdzie wcześniej przybywał i z kim miał kontakt. Jest to przedmiotem ustaleń służb sanitarnych. Czekamy też na wyniki badań.

---

AKTUALIZACJA: Wynik badania okazał się negatywny. Chory pasażer nie miał koronawirusa. Pozostali zostaną zwolnieni z kwarantanny.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Redakcja Słubice24.pl 2020-03-12 20:42
Wynik badania okazał się negatywny. Chory pasażer nie miał koronawirusa. Pozostali zostaną zwolnieni z kwarantanny.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.