Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Ta wiadomość ucieszy rodziców, którzy co rano podwożą dzieci pod przedszkole Krasnal Hałabała i sąsiedni żłobek. Przy placówkach będzie więcej miejsc do parkowania. Właśnie ruszyła budowa parkingu.

Parking

Za inwestycję odpowiada gmina Słubice. Parking powstaje na terenie o pow. około 700 m2, który w części gmina otrzymała od Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nowy parking wraz z drogą przeciwpożarową będzie kosztował 135 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu, a wykonawcą jest Eurokop Invest Słubice – informuje Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu.

Parking jest utwardzany ażurową kostką betonową tak, żeby w czasie deszczu woda mogła wsiąkać w grunt. Burmistrz Mariusz Olejniczak, który odwiedził plac budowy, podkreśla, że właśnie w ten sposób będą budowane wszystkie parkingi w mieście.

Gdzie jeszcze waszym zdaniem przydałaby się taka inwestycja?

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2020-02-14 13:27
Przy Rossmanie i banku PKO nie ma gdzie zaparkować.
#2 sabot 2020-02-15 01:32
Czyż nie jest to zastanawiające, że przez ostatni rok inwestycje w Słubicach, także i te do 30000 euro (tj. bez stosowania zamówień publicznych) wykonuje były pracodawca z-cy burmistrza?
#3 bannan123 2020-02-15 10:36
Polecam założenie działalności gospodarczej, zakup sprzętu, zatrudnienie pracowników i dla Ciebie inwestycja się znajdzie. Szukanie bzdurnych powiązań jest średnie, ale zawsze znajdzie się ktoś kogo boli. Przypomnę tylko, że rondo przy hotelu Horda, nowy asfalt Wojska Polskiego, remonty i wymiana krawężników w wielu miejscach Słubic wykonywały inne firmy. Teraz tylko trzeba się zastanowić kto kogo zna, kto z kim lub u kogo pracował, pracuje. Powodzenia w szukaniu kolejnych sensacji :-)
#4 lbaczynska 2020-02-15 13:57
To racja. W małym mieście nie ma możliwości by ktoś z kimś kiedyś coś. Jednak władza powinna unikać pewnych oczywistych powiązań i unikać współpracy w niektórych powiązaniach. Słyszy się że urząd miasta zorganizował spotkanie wigilijne dla przedsiębiorców w pewnej restauracji, której to właściciel jest klientem księgowego z Rady Miasta.
Kto wie o kogo chodzi?
#5 sabot 2020-02-15 14:21
Zapomniałeś wspomnieć, że rondo przy hotelu Horda, naprawa nawierzchni na ul. Wojska Polskiego to remonty na drogach wojewódzkich. Krawężniki były wymieniane również przy drogach wojewódzkich. To województwo ogłaszało przetargi. A twój komentarz bannan123, tylko pogłębia wątpliwości.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.