Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wracamy do tematu remontu dworca kolejowego w Rzepinie i jego okolicy. Burmistrz Sławomir Dudzis udostępnił wizualizacje prezentujące, jak będzie wyglądać to miejsce po zakończeniu prac.

dworzec rzepin_1

O remoncie ul. Dworcowej pisaliśmy na początku listopada ubiegłego roku. Inwestycja realizowana przez gminę Rzepin ruszyła jesienią i zakończy się w czerwcu tego roku (ZOBACZ). Jak informuje S. Dudzis, prace idą pełną parę.

Okazuje się, że to jednak nie wszystko, bo oprócz samej ulicy i przyległego terenu zmieni się również sam budynek dworca. - Dzięki bardzo dobrej współpracy na linii gmina Rzepin - PKP powstał projekt, który obejmuje kompleksową przebudowę naszego dworca – przekazał burmistrz Rzepina.

dworzec rzepin_2

Budynek zostanie kompleksowo przebudowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz zostanie odtworzone pierwotne pokrycie dachowe oraz zabytkowa elewacja, która podobnie rzepiński ratusz w godzinach nocnych będzie podświetlana.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 10 mln złotych. Jak zapowiada S. Dudzis, najważniejsze prace ruszą jeszcze w bieżącym roku.

Co sądzicie o projekcie? Dajcie znać w komentarzach.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.