Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uwaga! Na drogach przy dworcu kolejowym w Rzepinie zostanie tymczasowo zmieniona organizacja ruchu. Rozpoczyna się przebudowa ul. Dworcowej. Powstaną tam m.in. rondo, nowy skwer i miejsca parkingowe.

rzepin dwrocowa_burmistrz

Z dworca w Rzepinie korzystają nie tylko mieszkańcy tego miasta, ale również i Słubic. Od 4 listopada, wybierając się na pociąg, warto zarezerwować nieco więcej czasu na dojazd. Tego dnia zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacja ruchu w tym rejonie. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i uważnie patrzeć na znaki.

Plan remontu

Jak zmieni się ruch? Droga na odcinku od budynku mieszkalnego nr 72 do budynku dworca zostanie zamknięta dla samochodów. Przejechać nią będą mogły jedynie służby ratunkowe i porządkowe. Ruch dla podróżnych skierowany zostanie na przebudowany parking.

Jeszcze jedna ważna informacja - kierowcy, którzy zaparkowali samochody na drodze, która ma zostać wyłączona z ruchu, mają na ich usunięcie czas do 3 listopada.

ZOBACZ MAPKĘ SYTUACYJNĄ

Co powstanie?

Ul. Dworcowa to jedna z wizytówek miasta. Umowę na realizację inwestycji w jej obrębie burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis podpisał 17 września. Wykonawcą jest firma SULBRUK. Zadanie ma zakończyć się do 30 czerwca przyszłego roku.

Na terenie objętym inwestycją pojawi się wiele zmian. Przed budynkiem dworca zostanie wybudowane rondo, a jezdnia i chodniki zyskają nową nawierzchnię, staną lampy LED, powstaną nowa kanalizacja deszczowa, skwer i miejsca parkingowe. Poziom bezpieczeństwa ma zwiększyć specjalna wysepka komunikacyjna oraz duże i wyraźnie oznakowane przejście dla pieszych.

Inwestycja została wyceniona na prawie 1,8 mln zł. Połowę sfinansuje Fundusz Dróg Samorządowych, pozostała cześć pochodzi z budżetu gminy Rzepin.

ZOBACZ PROJEKT NOWEJ ULICY
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.