Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się wczoraj wieczorem na polsko-niemieckiej granicy. Kierowca skradzionego samochodu uciekał przed mundurowymi przez most od strony Frankfurtu. Uderzył w jedno z aut i zbiegł w stronę Słubic.

ucieczka most

Wczoraj na gorąco wrzucaliśmy fotki z tego na nasz profil na Facebooku (ZOBACZ), dziś do naszej redakcji dotarł filmik nagrany przez jednego ze świadków.

Jak doszło do zdarzenia? Wszystko zaczęło się na niemieckiej autostradzie. - Wspólny, polsko-niemiecki patrol postanowił zatrzymać do kontroli jedno z jadących aut. Pojazd nie zatrzymał się, więc mundurowi ruszyli za nim w pościg - wyjaśniła naszej redakcji Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Co było dalej? Kierowca jechał brawurowo, stwarzając zagrożenie dla innych. Zjechał do Frankfurtu, skąd – jak słusznie domyślili się pogranicznicy – będzie próbować dostać się do Polski. Niemiecka policja ustawiła blokadę na przyczółku mostu na Odrze, ale kierowca z ogromną prędkością ominął ją przejeżdżając pasem zieleni.

ucieczka most2

Daleko jednak nie zajechał. Po około 100 metrach uderzył w inny pojazd (na moście zrobił się korek ze względu na policyjną blokadę) i kontynuował ucieczkę pieszo. Zbiegł w stronę Słubic, a w pościg za nim udało się patrol. Mężczyzny nie udało się jednak złapać, ale jak wyjaśnia J. Konieczniak, pogranicznicy mają jego rysopis. Auto, którym się poruszał, było kradzione.

Poniżej klip z filmami udostępnionymi naszej redakcji przez świadków. Uwaga, nagranie zawiera treści niecenzuralne (nie usuwaliśmy dźwięku za względu na charakter i realizm nagrania)! Film można obejrzeć także TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Wiesław 2020-01-04 17:41
Nie rozumiem jak mogli mu dać uciec?? Gdzie była polska policja, dlaczego nie czekali z drugiej strony mostu, tam też należało zabezpieczyć!!! Ta cała współpraca to o kant dupy rozbić, tylko na papierze ładnie wygląda. Jeden złodziej wykiwał polskie i niemieckie służby. Porażka.
#2 cwf5 2020-01-04 21:00
Niemcy wpuścili do siebie setki tysięcy, lecz dali opuścić kraj jednemu. Ale afera...
A tak poważnie; Wiesław ma rację. Wystarczył polski patrol i strzelać do h.ja!!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.