Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przyzwyczaiła nas do tego, że tu nie tylko można wypożyczyć książki. Dzieje się dużo więcej. Niedawno do biblioteki przyjechał... kosmos. Można było poczuć się jak prawdziwy astronauta wśród gwiazd...

Kosmo w bibliotece

10 grudnia w oddziale dla dzieci słubickiej biblioteki odbyły się specjalne seanse – takie, które najlepiej oglądać na leżąco. Dlaczego? Żeby lepiej widzieć niebo! To właśnie w bibliotece na jeden dzień rozgościło się mobilne planetarium. W jego kopule wyświetlane były filmy o kosmosie, planetach, gwiazdach, stacjach kosmicznych...

W tych pokazach wzięły udział grupy dzieci nie tylko ze Słubic, ale również z pozostałych miejsc powiatu słubickiego. - Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem - relacjonują bibliotekarki.

Planetarium już wyjechało, ale ci, których interesuje kosmos i kosmiczne sprawy, mogą wybrać się w podróż do odległych planet przy pomocy książek i... wyobraźni. Biblioteka zaprasza wszystkich miłośników kosmosu i nie tylko.

- Dzięki książkom i wyobraźni, możecie podróżować, gdzie się da – przekonują pracownicy biblioteki. A książek, które pomogą udać się w podróż w odległe zakątki, w bibliotece nie brakuje.

A jak było na kosmicznym spotkaniu? Poniżej kilka fotek udostępnionych naszej redakcji przez słubicką bibliotekę.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.