Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Były pierogi, barszcz, kolędy i życzenia – jak na prawdziwą wigilię przystało! Mimo deszczowej pogody, dopisała też frekwencja. Na tegoroczną miejską wigilię przyszło wielu słubiczan, zaciekawionych przygotowanymi atrakcjami.

Miejska wigilia

Wigilia odbyła się 14 grudnia na słubickim deptaku, w tym samym miejscu, w którym od 13 grudnia działał świąteczny jarmark (ZOBACZ).

Niech się spełnią życzenia

Jej organizatorem była gmina Słubice, dlatego życzenia zebranym złożyli burmistrz Mariusz Olejniczak i Grzegorz Cholewczyński, przewodniczący rady miejskiej.

- Życzę państwu, aby te święta były wyjątkowe, a przede wszystkim rodzinne. Żebyśmy pamiętali o tym, co najważniejsze, o naszych najbliższych - powiedział M. Olejniczak. A na nowy rok życzył wszystkim osiągnięcia postawionych sobie celów.

Z kolei G. Cholewczyński przypomniał, że święta to czas pojednania. - Przy świątecznym stole zapominamy o tym, co złego nam się przytrafiło, a pamiętamy to, co dobre. I chcę państwu życzyć właśnie jak najwięcej tych dobrych chwil – mówił do zgromadzonych.

Miejska wigilia

Międzynarodowe kolędowanie

Były nie tylko życzenia, ale i solidna porcja świątecznych melodii, tych mniej i bardziej znanych. Na scenie zobaczyliśmy m.in. seniorów z polsko-niemieckiego chóru Kukułeczki's, uczniów i absolwentów Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, scholę Jerzyki czy dziecięcy chór Singing All Together (także polsko-niemiecki).

Smacznie i wesoło

Jak na wigilię przystało, był również suto zastawiony stół – pierogi i gorący barszcz serwowane przez firmę Perlik, a także ciasto od gospodyń z Rybocic. Świąteczne jedzenie cieszyło się dużym powodzeniem. Po posiłek cały czas ustawiała się kolejka chętnych.

Atrakcje czekały także na dzieci. Milusińscy robili sobie zdjęcia z bałwanem Olafem z Fundacji Grupy Pomagamy albo zwierzętami z Zagrody Leśnej w Radzikowie. Co odważniejsi wsiadali na kucyka albo na kolorową karuzelę.

Na wigilię zajrzeliśmy także z naszym obiektywem. Poniżej kilka fotek.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.