Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Żywe zwierzęta, karuzela, domowe ciasto, gofry, zapiekanki, wyroby rękodzieła – to wszystko można spotkać w „Świątecznej zagrodzie”, czyli słubickim jarmarku bożonarodzeniowym, który stanął na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej. Atrakcje będą czekać na słubiczan przez cały weekend.

zagroda swiateczna_2019_016

Do zagrody zajrzeliśmy z naszym aparatem w pierwszy dzień funkcjonowania, czyli 13 grudnia. Uroczystego otwarcia dokonał burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak w towarzystwie swojej zastępczyni Adriany Dydyny-Maryckiej. Oboje dali się porwać do tańca i świątecznej zabawy, razem z Mikołajem, elfami i przedszkolakami.

A potem był czas, aby przejrzeć się po przygotowanych stoiskach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta, który przyjechały do nas aż z Radzikowa, z tamtejszej Zagrody Leśnej. Dzieci chętnie oglądały i głaskały króliki, osiołki, gęsi, kury, a nawet alpakę. A potem wskakiwały na kolorową karuzelę.

Głodni i spragnieni też mogli znaleźć coś dla siebie. Fundacja Grupy Pomagamy oraz SKP Słubice przygotowali wspólnie dwa stoiska – z domowym ciastem (i świąteczną herbatą lub grzańcem) oraz kultowym popcornem i watką cukrową. Nie brakowało chętnych do zrobienia sobie fotki z maskotką fundacji, czyli Olafem.

Z kolei w pobliskim food trucku Darka Trota czekało coś konkretniejszego – burgery, frytki lub zapiekanki. A tuż obok coś na deser - gofry w kilku wariantach. W innym ze straganów można kupić grochówkę, hot-doga, a nawet chili con carne.

Z pewnością warto wybrać się na jarmark, jeśli szukacie ciekawego prezentu na święta. Na straganach jest sporo rękodzieła, unikalne ozdoby, poduszki, stroiki, figurki i wszelkiej maści przedmioty o bożonarodzeniowej tematyce.

Świąteczną zagrodę można odwiedzać przez cały najbliższy weekend w godzinach 12-20. W sobotę o godz. 16 odbędzie się także miejska wigilia, na którą władze miejskie zapraszają wszystkich mieszkańców.Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.