Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami pierwsza sesja Rady Powiatu Słubickiego w nowej sali. Ważna nie tylko ze względu na podsumowanie pierwszego roku rządów starosty Leszka Bajona. Gościem specjalnym była poseł Krystyna Sibińska, która zapowiedziała pomoc przy staraniach o obwodnicę Słubic.

powiat sesja_nowa_1

Po raz pierwszy sesja odbyła się nowej, przestronnej sali, mieszczącej się na I piętrze budynku po Powiatowym Urzędzie Pracy. Warunki do pracy radni faktycznie mają tutaj znacznie lepsze. Jest więcej przestrzeni, naturalnego światła, są miejsca dla gości. Zainstalowano także nowy system nagłośnieniowy, a każdy z radnych ma swój własny mikrofon.

Pierwszy rok Leszka Bajona

Oddanie do użytku nowej sali zbiegło się z pierwszą rocznicą rządów starosty Leszka Bajon i jego zastępcy Roberta Włodka. Była to więc dobra okazja do podsumowania dotychczasowej działalności całego zarządu. Starosta mówił o najważniejszych inwestycjach powiatu, m.in. budowie drogi Rzepin-Nowe Biskupice czy rozbudowie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słubicach. Całe podsumowanie znajdziecie TUTAJ.

- Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców to dwie najważniejsze dla mnie kwestie – podkreślał w swoim wystąpieniu. Zadeklarował także dalszą pracę na rzecz lokalnej społeczności. – Mam wizję tego miasta, mam wizję tego powiatu i nadal chcę to realizować. A moje największe marzenie to basen – przekonywał zebranych. Od swoich podwładnych otrzymał bukiet kwiatów, który po chwili przekazał skarbnikowi powiatu Grażynie Neumann. - To był ciężki rok, a podziękowania należą się szczególnie pani skarbnik - wytłumaczył starosta.

Posłanka pomoże przy obwodnicy

Gościem specjalnym sesji była posłanka Krystyna Sibińska z Koalicji Obywatelskiej, która z rąk przewodniczącego rady Wiesława Kołoszy otrzymała list gratulacyjny. Do zebranych na sesji skierowała ważne słowa, na które od dawna czekali mieszkańcy. – Jestem członkiem sejmowej Komisji Infrastruktury. Przyjmuję to jako swoją odpowiedzialność, aby zająć się obwodnicą Słubic – powiedziała.

Obiecała, że będzie się starać, aby jedno z wyjazdowych posiedzeń wspomnianej komisji zorganizować na terenie woj. lubuskiego. Zadeklarowała także szeroko pojętą pomoc dla powiatu i lokalnej społeczności. – Staram się być jak najbliżej ludzi, dlatego proszę śmiało mnie angażować – przekonywała. – Będziemy trzymać panią za słowo - odpowiedział z uśmiechem W. Kołosza.

Podziękowali za biegi

powiat sesja_nowa_2

W trakcie obrad mieliśmy jeszcze jeden ważny akcent. Władze powiatu podziękowały dwóm osobom, które nieprzerwanie od 30 lat zajmują się organizacją Narodowych Biegów Niepodległości, najstarszej imprezy sportowej w naszym mieście. Okolicznościowe plakietki oraz bukiety otrzymali Piotr Kiedrowicz, założyciel i trenera Słubickiej Akademii Biegowej, oraz Ryszard Chustecki, prezes Lubusza Słubice.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.