Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Niedzielny poranek był bardzo pracowity dla sporej grupy słubiczan! Skrzyknęli się po raz drugi i posprzątali kolejny zaśmiecony teren w mieście – park przy bazarze. Przyznają, że było tam naprawdę brudno…

Akcja sprzątania

To kolejna odsłona akcji społecznego sprzątania miasta, zainicjowanej spontanicznie przez Sebastiana Taranienko i Kubę Leńczuka. „Na pierwszy ogień” poszły nadodrzańskie łąki (ZOBACZ). Już wtedy ekipa wolontariuszy zapowiedziała, że spotkają się znowu, żeby uprzątnąć następny zaśmiecony teren. Wybrano, że będzie nim park na terenie SOSIR.

Jak powiedzieli, tak zrobili! 3 listopada w gotowości do pracy stawiło się ok. 30 osób. I to mimo deszczu. W grupie byli m.in. członkowie SKP Słubice z prezesem Mariuszem Zborowskim, ekipa z Fundacji Grupy Pomagamy oraz wicestarosta Robert Włodek, który, tak jak poprzednio, pomógł też w samej organizacji.

- Posprzątaliśmy cały teren przy jeziorkach obok bazaru. Tam naprawdę było brudno! Mnóstwo śmieci, w tym np. dwa wózki z marketów… Poszliśmy też do parku koło SOSiR. Tam śmieci było mniej, choć wzdłuż płotu oddzielającego park od cmentarza niestety już znacznie więcej śmieci – relacjonuje R. Włodek. I prosi, aby za pośrednictwem naszego portalu przekazać apel do osób odwiedzających cmentarz - nie wyrzucajmy śmieci za płot!

Sprzątających słubiczan nie zawiodło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które przekazało worki do zbierania śmieci. Prezes Artur Smoleński zadeklarował również, że zostaną one bezpłatnie odebrane. A było co zbierać – i zabierać!

Akcja sprzątania

Do akcji, choć nie w niedzielę, włączyły się także przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Fun Factory Edukacja i Zabawa. - W tygodniu poprzedzającym akcję z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na buziach nasze maluchy pozbierały śmieci w parku obok kościoła NMP w Słubicach – poinformowała naszą redakcję Wioleta Konsik, właścicielka przedszkola.

- Bierzmy z nich przykład, a przede wszystkim nie zaśmiecajmy naszego miasta – skomentowała jedna z uczestniczek niedzielnej akcji. Przy okazji sprzątający rozmawiali o stanie, w jakim znajduje się park. Zgodnie przyznawali, że przydałaby mu się rewitalizacja, ale to już temat na odrębny artykuł…

Poniżej fotkiz akcji, które nasza redakcja otrzymała od jej uczestników (dziękujemy).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.