Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W tym roku święto 11 listopada rozpocznie się mszą św. za ojczyznę, a zakończy nad Odrą, przy moście. Tak jak w zeszłym roku, będzie można tam obejrzeć widowisko muzyczno-taneczne – oraz wspólnie odśpiewać hymn. Każdy z mieszkańców może też napisać… kartkę z życzeniami.

Dzień Niepodległości

Msza za ojczyznę

Msza św. za ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.30 w kościele Ducha Świętego w Słubicach. Zapraszają na nią wspólnie starosta Leszek Bajon i burmistrz Mariusz Olejniczak.

Podczas tej mszy zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa, ufundowana przez mieszkańców powiatu, poświęcona „Żołnierzowi polskiemu, walczącemu o wolność, honor i niepodległość w kraju i poza jego granicami”.

Widowisko nad Odrą

Bohema nad Odrą

Po południu świętowanie odzyskania niepodległości przeniesie się nad Odrę. To tam, podobnie jak w zeszłym roku, Studio Tańca Bohema razem z Fundacją Dobro Kultury zaprezentują widowisko muzyczno-taneczne. Rozpocznie się ono o godz. 16.00 na łąkach przy moście. Podobne wydarzenie odbyło się w zeszłym roku, podczas świętowania 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości (ZOBACZ)

Słubiczanie, którzy w ten szczególny dzień zbiorą się razem na łąkach, odśpiewają wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. A burmistrz M. Olejniczak będzie częstować kawą.

Kartki z życzeniami

To jednak nie wszystko. Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości mieszkańcy mogą przygotować kartki z życzeniami, którymi następnie zostaną udekorowane drzewa przy pl. Przyjaźni. Tak było rok temu - ZOBACZ.

Życzenia można przynosić do sekretariatu Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, najpóźniej w terminie do 8 listopada.

Życzenia dla Polski
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.