Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wszystko zaczęło się od zdjęć śmieci zalegających na wałach, potem były internetowe dyskusje, których zwieńczeniem była spontaniczna akcja sprzątania słubickich wałów i łąk. Po pierwszym czynie społecznym przyszedł czas na drugi. Tym razem areną porządkowych zmagań będzie park przy stadionie SOSiR i bazarze.

smieci park_sosir

Pamiętacie? Efektem porządków na nadodrzańskich łąkach za wałami było kilkadziesiąt 120-litrowych worków śmieci, nie licząc „gabarytów”, takich jak np. zardzewiały rower, stare opony, szafki czy siedzisko od motorówki… (ZOBACZ).

Już podczas wspólnego sprzątania wałów, zdecydowana większość osób, które brały udział w akcji, zgodnie podkreślała, że warto organizować kolejne, w innych, również zaśmieconych miejscach Słubic. Bo takich niestety nie brakuje.

I tak się stało – akcja zostanie powtórzona. Tym razem zostanie wysprzątany park przy stadionie SOSiR i bazarze. Podobnie jak okolice wokół Odry, także i to miejsce jest często odwiedzane przez osoby uprawiające sport czy spacerujące. I dlatego pomysłodawcy akcji chcą, aby było czyste (a tak niestety nie jest).

W poprzednim wydarzeniu wzięło udział ok. 50 osób, jak będzie tym razem? Przyłączyć się może każdy, kto ma czas, ochotę i zapał do społecznej pracy. Do wspólnego sprzątania zachęca trio: Sebastian Taranienko, Kuba Leńczuk oraz Robert Włodek, które podobnie jak za pierwszym razem, podjęło się organizacji wydarzenia.

Termin: 3.11.2019, godz. 9-12. Miejsce: zbiórka na parkingu przy cmentarzu komunalnym.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.