Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wielkimi krokami zbliża się Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych – doroczne spotkanie przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń. Motywem przewodnim wydarzenia, organizowane wspólnie przez Fundacją na rzecz Collegium Polonicum oraz gminę Słubice będzie przygotowanie do przyszłorocznych konkursów o dotacje.

forum ngo_1
Forum to dobra okazja do rozmów i dyskusji

W Słubicach zarejestrowanych jest ponad 70 organizacji pozarządowych – choć nie wszystkie są jednakowo aktywne. W przestrzeni publicznej tworzą tzw. trzeci sektor (obok samorządu i biznesu). Celem ich działania jest odpowiadanie na potrzeby społeczne, które „nie mieszą” się w tych dwóch sektorach. Zajmują się działalnością charytatywną, działają na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, ochroną przyrody i praw zwierząt, zrzeszają osoby mające podobne hobby – i wiele, wiele innych.

Już od 8 lat każdej jesieni przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń spotykają się na Słubickim Forum Organizacji Pozarządowych po to, żeby rozmawiać o wspólnych sprawach lokalnego trzeciego sektora. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Jak zdobyć pieniądze?

Motywem przewodnim tegorocznego forum będzie pozyskiwanie środków na działania społeczne. – Zaprosiliśmy do udziału w forum przedstawicieli różnych instytucji, urzędów, które organizować będą w przyszłym roku konkursy dla organizacji. Są one osiągalne dla naszych organizacji – mówi Katarzyna Kochańska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

I zachęca wszystkie organizacje do wzięcia udziału w forum, zapoznania się z możliwościami – i przygotowania się do pisania wniosków o dotacje.

Kto odwiedzi forum?

Goście reprezentować będą różne instytucje, od Warszawy po Górzycę. Z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przyjadą Wojciech Jachimowicz (przewodniczący rady), Wojciech Kaczmarczyk (dyrektor instytutu) i Piotr Krygiel (jego zastępca).

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, który co roku przyznaje dotacje np. na działania na rzecz seniorów czy na inicjatywy młodzieżowe, będzie reprezentować Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Forum NGO
Jak co roku o sile forum stanowią jego goście

Obecni będą także przedstawiciele Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim, którzy będą mówić o przyszłorocznych konkursach.

Skuteczne sposoby o tym, jak przy pomocy dotacji można tworzyć miejsca pracy w organizacjach, przedstawią pracownicy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze. A o preferencyjnych pożyczkach będzie mówić reprezentant Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych TISE SA.

Pytać, rozmawiać, podpowiadać

- Podczas forum będzie również czas na to, żeby podejść i porozmawiać z przedstawicielami urzędów, dopytać o szczegóły, wyjaśnić wątpliwości – dodaje K. Kochańska. Podczas forum odbędą się również konsultacje społeczne programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi – będzie więc można dowiedzieć się również, na jakie zadania w przyszłym roku gmina Słubice ogłosi konkurs, podpowiedzieć, co jeszcze warto uwzględnić w programie.

Patronat medialny nad forum sprawują portal Słubice24.pl i telewizja HTS.

ZOBACZ PROGRAM

Udział w forum

Udział w forum mogą wziąć wszyscy zainteresowani przedstawiciele organizacji pozarządowych. Kontakt: Katarzyna Kochańska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 61 82 96 878.

Termin: 7.11.2019, godz. 17. Miejsce: sala konferencyjna Collegium Polonicum.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.