Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 popisowo zdały swój pierwszy szkolny egzamin – za nimi uroczyste pasowanie na ucznia. Przed nimi nowe wyzwania i obowiązki, którym z pewnością na pewno również sprostają.

Pasowanie na ucznia

- Uroczyście ślubujemy! – powtarzali uczniowie dwóch klas pierwszych SP3, którzy 4 października zostali oficjalnie przyjęci w poczet szkolnej społeczności. Bez wątpienia, dzień ślubowania to wyjątkowa data w życiu każdego ucznia klasy pierwszej.

Otuchy pierwszakom dodawała obecność na sali ich rodziców – którzy byli zapewne nie mniej przejęci uroczystością od swoich pociech. Świadkami uroczystego ślubowania byli także burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Nieco stremowanych uczniów ciepłymi słowami powitała Monika Bugielska. Życzyła sukcesów, radości z przebywania w szkole oraz nawiązania takich znajomości, które przetrwają przez wiele lat… A także przypomniała o zasadach dobrego zachowania i właściwej postawie należnej pełnoprawnemu uczniowi.

To właśnie ona dokonała honorowego pasowania. Pierwszacy zgodnie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wychowawczynie klas wręczyły swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy.

Życzenia złożył pierwszakom M. Olejniczak. Odwołując się do własnych szkolnych przeżyć, gratulował im i życzył licznych sukcesów edukacyjnych. Uczniowie otrzymali również gratulacje od swojego starszego kolegi, który zapewnił pierwszaków o pomocy i wsparciu ze strony bardziej wprawionych w szkolnym życiu kolegów.

Uroczystość uświetnił zaprezentowany przez obie klasy program artystyczny, który przygotowały nauczycielki: Aleksandra Błaszczak i Dorota Bąbka.

Poniżej fotki z wydarzenia udostępnione naszej redakcji przez telewizję HTS Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.