Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pogranicznicy ze Świecka zatrzymali siedmioro obywateli Wietnamu, którzy chcieli nielegalnie przejechać przez granicę i dostać się do zachód Europy. Ukarani zostali również Ukraińcy, którzy ich wieźli.

wietnamczycy na_zachod

2 i 4 października funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali 7 Wietnamczyków, którzy chcieli nielegalnie przejechać przez granicę i wyjechać z Polski.

Pierwszego dnia samochodem osobowym przez granicę jechały dwie kobiety (21 i 25-letnia) oraz 22-letni mężczyzna, natomiast drugiego dnia cztery osoby: 34-letnia kobieta i troje nastolatków. W obu przypadkach kierowcami byli Ukraińcy.

- Obywatele Wietnamu przyznali się do zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddawali karze grzywny i pozbawienia wolności – informuje Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodatkowo komendant PSG w Świecku wszczął postępowanie administracyjne, w konsekwencji której będą musieli opuścić nasz kraj. Osoby niepełnoletnie zostały umieszczone decyzją sądu w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie Obaj ukraińscy kierowcy również przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze pozbawienia wolności i grzywny.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.