Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zawodowe Centrum Informacji we Frankfurcie nad Odrą zaprasza na Polsko-Niemiecki Dzień Informacji. Wydarzenie odbędzie się 16 października u naszych zachodnich sąsiadów.

dzien informacji

Praca za granicą to dla wielu Polaków bardzo interesująca opcja i dlatego też wielu pracodawców z Brandenburgii poszukuje pracowników w regionie przygranicznym.

Stąd pomysł na Polsko-Niemiecki Dzień Informacji. Podczas wydarzenia będzie można zapytać obecnych tam specjalistów i doradców o sprawy dotyczące rynku pracy w Niemczech. Odpowiedzi będą udzielane w języku polskim i niemieckim

Wydarzenie jest kierowane przede wszystkim do mieszkańców Polski, którzy poszukują pracy w Niemczech, jak również dla osób zatrudnionych już w Niemczech. Celem wydarzenia jest m.in. poznanie ofert pracy, wyjaśnienie prawnych zagadnień związanych z podejmowaniem pracy w Niemczech , uznanie świadectwa kwalifikacji zawodowych, wymagania dotyczące pisania CV, system społeczny i podatkowy w Niemczech.

Kto się zaprezentuje?

Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już około 20 instytucji z obu stron Odry, m.in. Arbeitsagentur Frankfurt Oder, Jobcenter Frankfurt Oder, Jobcenter Märkisch-Oderland, Familienkasse, IQ Netzwerk Brandenburg, Deutsche Rentenversicherung, AOK, IHK Ostbrandenburg, Handwerkskammer Frankfurt Oder Region Ostbrandenburg, Enterprise Europe Network Berlin-Brandenburg, Dział Migracji przy Niemieckiej Federacji Związków Zawodowych, Pośrednictwo Pracy w Słubicach i Organizacja Wspierania Gospodarki Landu Brandenburg.

Pierwszy raz swoją ofertę przedstawią również Komunalne Centrum Inforacji we Frankfurcie nad Odrą, Frankfurcko – Słubickie Centrum Informacji, Polsko – Niemieckie Centrum Informacji Turystycznej we Frankfurcie nad Odrą i Pośrednictwo Pracy w Gorzowie Wielkopolskim.

Dlaczego warto przyjść?

Do udziału w targach zachęca Regina Gebhardt-Hille, doradca agencji pracy we Frankfurcie nad Odrą i organizatorka wydarzenia. - Na Polsko-Niemiecki Dzień Informacji zapraszamy wszystkich, którzy chcą podjąć lub podjęli się już pracy Niemczech. Praca za granicą wiąże się z wieloma nowymi regulacjami, przepisami, które właśnie chcemy wyjaśnić zainteresowanym. Dajemy szanse porozmawiać w tym zakresie z ekspertami, którzy udzielą kompetentnych informacji. To oszczędzi nam czasu w wielu urzędach - przekonuje.

Udział w Polsko-Niemieckim Dniu Informacji jest darmowy. Wcześniejsze zgłoszenie nie jest wymagane.

Organizatorzy polecają skorzystać z publicznych środków transportu, z uwagi na to, że parking przy budynku jest dość mały.

Kiedy i gdzie?
  • Środa, 16 października 2019
  • Godziny 14:00 – 17:00
  • Agentur für Arbeit Frankfurt (Oder), Berufsinformationszentrum (parter, na prawo)
  • Heinrich-von-Stephan-Str.2, 15230 Frankfurt nad Odrą
[ogłoszenie]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.