Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Do groźnie wyglądającego potrącenia rowerzystki doszło dzisiaj na Al. Niepodległości. Pod osobowe BMW wpadła starsza kobieta, która swoim rowerem poruszała się po pasach.

rower niepodleglosci

O zdarzeniu dali nam znać internauci około godz. 11. Jak doszło do zdarzenia? Zapytaliśmy o to Ewę Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

- 72-letnia kobieta jechała rowerem po przejściu dla pieszych. Gdy była już na końcu pasów uderzyło w nią osobowe BMW, którym kierowała 36-letnia kobieta – relacjonuje.

Jak wyjaśnia policjantka, obie panie popełniły wykroczenie. Rowerzystka, bo poruszała się swoim jednośladem po pasach, ale również kierująca, która nie zachowała należytej ostrożności i wg ustaleń drogówki miała dość czasu na odpowiednią reakcję.

Rowerzystka trafiła do szpitala, gdzie została jej udzielona pomoc. Miała m.in. szytą głowę. Jeszcze tego samego dnia opuściła szpital, zdarzenie zakwalifikowano więc jako kolizję.

Kierująca BMW zarobiła mandat w wysokości 500 zł i 6 pkt karnych, a rowerzystka dostała karę w kwocie 100 zł.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Olala 2019-09-26 19:51
Gówniana interpretacja przepisów. Kierowca ma przewidzieć, że rowerzystka zrobi wykroczenie i NAGLE SKRĘCI Z CHODNIKA PRZEJEDZIE ROWEREM PO PASACH. Gdzie uczą przewidywania zachowań milionów pieszych i rowerzystów? Czy ta babcia miała w ogóle kartę rowerową, żeby jeździć rowerem?
A kierowca musi mieć: prawo jazdy, ubezpieczenie, przegląd, być trzeźwy, przewidujący, po prostu Q...ć wpisać wariatów w dowód i za nich odpowiadać.
Chore. Delikatnie mówiąc...
#2 Mona0486 2019-09-26 20:11
Czytanie ze zrozumieniem się kłania - "Gdy była już na końcu pasów uderzyło w nią osobowe BMW, którym kierowała 36-letnia kobieta"
#3 Jacek 2019-09-26 20:39
A na te pasy wjechała 2 sekundy wcześniej więc kierująca BMW nie miała czasu na reakcję. Nie można nagle jadąc rowerem po chodniku wjechać sobie na przejście dla pieszych. Wina tylko i wyłącznie jest po stronie rowerzystki. A ubezpieczenie OC powinien posiadać każdy użytkownik ruchu drogowego. Nasi ustawodawcy mają jeszcze nad czym popracować.
#4 cinek88 2019-09-27 01:55
Trafił swój na swego...
#5 ja28rek 2019-09-27 06:28
Wina była wspólna i dlatego mandat dostała kierowca BMW i Roweru. Babcia raczej nie jechała po tych pasach 20km/h. Wtargnięcie było by wtedy gdyby ta kobieta dopiero co wjechała na pasy a nie przy końcu pasów. A jak ktoś twierdzi inaczej to niech sobie w końcu zamontuje rejestrator jazdy i będzie swoją rację potwierdzał nagraniem.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.