Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Budujące się właśnie rondo na wylocie ul. Obozowej to nie jedyne zmiany jakie czekają nas w tym miejscu. Gmina dostała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na kolejny remont. Będzie nowa nawierzchnia, powstanie też chodnik.

obozow remont

Jak informuje słubicki magistrat, gmina wymieni nawierzchnię na ul. Obozowej na liczącym 751 metrów odcinku od skrzyżowania z ul. Sportową do budowanego właśnie ronda przy hotelu Horda. Powstanie też zupełnie nowy chodnik - od skrzyżowania ul. Obozowej z ul. Poziomkową do wspomnianego ronda.

- Na tę inwestycję pozyskaliśmy ponad 361 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, który odebrał dziś od wojewody Władysława Dajczaka symboliczny czek. To połowa potrzebnej kwota. Drugie tyle dołoży gmina z własnych środków.

Przetarg na przebudowę ul. Obozowej został już ogłoszony. Jeśli uda się szybko wyłonić wykonawcę, to inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze do końca listopada.

Dotacja przyznana Słubicom to część z 82 mln zł jakie trafią do lokalnych samorządów z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak podaje Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp, na zatwierdzonej przez premiera Mateusza Morawieckiego liście znalazły się 82 zadania (13 zadań powiatowych oraz 69 zadań gminnych).
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2019-09-20 14:55
Super. Miejmy nadzieję, że Gmina nie wybierze najtańszej oferty a taką która zagwarantuje solidne wykonanie nawierzchni na lata a nie byle co i jazda slalomem omijając pozapadane studzienki. Jak ktoś twierdzi że po nałożeniu asfaltu będzie wyrównywał studzienki to jest śmiech na sali a nie firma. Studzienki ustawia się do docelowej wysokości drogi przed wylaniem nawierzchni. Wtedy jadąc autem nie trzeba ich omijać.
#2 krowie na rowie 2019-09-20 15:42
przetarg nie rozstrzygnięty, ale wiem już kto zgarnie zlecenie :lol:
EUROKOP :-*

nie to że źle czy dobrze, po prostu tak będzie i tyle
#3 jkn51 2019-09-21 08:51
Po zakończeniu prac nad nowa nawierzchnię , przewiduje sie wejście z robotami kanalizacyjnymi i wycinanie w nawierzchni " okienek " co 10-15m , tak jak się dzieje w wielu miejscach w mieście , w tym na nie tak dawno położonych nawierzchniach. Następnie wjadą samochody z napisem technologie bezwykopowe , i będą tam wracać po kilkakroć w to samo miejsce.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.