Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dziś w Świecku gościliśmy premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu mówił o przemycie paliwa oraz uciekających dochodach państwa za czasów rządów koalicji PO-PSL. Tłem do jego wystąpienia były tzw. cysterny wstydu.

Cysterny wstydu

Premier przyjechał na teren przejścia granicznego w Świecku w towarzystwie szefa sztabu wyborczego PiS Joachima Brudzińskiego. Briefing prasowy odbył się krótko przed południem.

- Polacy pracowali bardzo dużo i ciężko, ale gdzieś te pieniądze wyciekały. Poprzez proceder przemytu paliwa straty sięgały 22-24 mln zł dziennie. Trzeba było się zatem zabrać za tych bandytów w białych kołnierzykach - mówił M. Morawiecki.

Jego zdaniem dopiero rządy PiS uszczelniły niesprawny system finansów publicznych. – Chodzi nie tylko o paliwo. Podobnie nieprawidłowości dotyczyły m.in. produktów tytoniowych, wyrobów alkoholowych czy elektronicznych – dodał premier. Szacowana przez niego luka VAT to kwota rzędu 30-50 mld rocznie.

Premier zapewnił, że dzięki działaniom jego środowiska politycznego, udało się zapewnić finansowanie na rozmaite programy społeczne, w tym 500 plus. - Udowodniliśmy, że jesteśmy partią, która potrafi to zrobić – podkreślił szef rządu.

Cysterny wstydu

Wybór miejsca na konferencję – czyli przejścia granicznego – nie był przypadkowy. To tędy właśnie odbywa się główny ruch tranzytowy między wschodem a zachodem Europy. - Musimy zdać sobie sprawę, że to złodziejstwo przekraczało wszelkie granicę, w przenośni i dosłownie, bo jesteśmy na granicy – powiedział podczas wystąpienia.

O co chodzi w cysternach wstydu? To jeden z kluczowych elementów kampanii wyborczej PiS. Wg premiera mają one udowodnić Polakom, jak niefrasobliwie zarządzano finansami publicznym i jaka była skala wyłudzeń podatkowych za rządów koalicji PO-PSL.

Komentarze   

#1 kreplas 2019-09-04 15:09
Ciekawe kiedy zaprezentuja samolot wstydu, laptop wstydu itp?
#2 clasic1 2019-09-04 17:47
Jeśli z cysternach już nic nie było bo Po sprzedało to żeby nie mieć pustych przebiegów powinien zapakować tam spółkę "Srebrna" , Wołomiński SKOK, Kilka swoich podwrocławskich hektarów a za kółkiem posiadzić Piebiaka ze swoimi hejterami !!!!
#3 kreplas 2019-09-04 20:37
A BZ WBK -bank wstydu za naciaganie na kredyty we frankach? Zapomniał wół jak cielęciem był... O SKOK-ach, nagrodach i reformach nie wspomnę...
#4 cinek88 2019-09-04 21:45
Aż nie mogę się doczekać żeby było tak jak było! PO PSL wróć! Bieda z nędzą bezrobocie a dla głodnych polskich dzieci szczaw i mirabelki. Piękne czasy były...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.