Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
29 sierpnia teren przejścia granicznego w Świecku było areną wspólnych ćwiczeń polskich pograniczników i niemieckiej policji. To element trwającego od listopada ubiegłego roku projektu, który zakłada wsparcie wspólnych placówek polsko-niemieckich ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ćwiczenia SG

Na czym polegały ćwiczenia? Patrol polsko-niemiecki miał zatrzymać na autostradzie samochód, którym podróżowało kilka osób. Były one legitymowane, a następnie, z uwagi na podrobione dokumenty lub inne przewinienia, zatrzymywane.

- Postawione w scenariuszu ćwiczeń zadania opierały się w głównej mierze na sytuacjach, z którymi na co dzień spotykają się funkcjonariusze realizując zadania w zapobieganiu i ujawnianiu przestępczości transgranicznej – wyjaśnia Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak podkreślają pogranicznicy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, takie ćwiczenia są im potrzebne. Dzięki nim nie tylko doskonalą się w swoich fachu, ale rozwijają współpracę i komunikację, także w zakresie kompetencji językowych, ze swoimi kolegami zza Odry.

Poniżej zdjęcia z ćwiczeń udostępnione naszej redakacji przez SG.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.