Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Były dwa miesiące laby – czas zacząć nowy rok szkolny 2019/2020. 1 września wypada w niedzielę, więc uroczyste rozpoczęcie w słubickich szkołach zaplanowano dzień później.

SP Golice

Tradycją jest, że co roku w wybranej szkole odbywa się oficjalna gminna uroczystość z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości. Tym razem jednak tak nie będzie – wszystko ze względu na uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, które tego samego dnia zaplanowano w Świecku.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców odbędzie się więc we wszystkich szkołach 2 września punktualnie o godz. 9:00. Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak tym razem będzie gościem w Szkole Podstawowej nr 1.

Jak zawsze na szczególnie ciepłe przyjęcie ze strony dyrekcji i grona pedagogicznego mogą liczyć ci, którzy po raz pierwszy przekroczą szkolny próg. Uczniom zostaną rozdane plany lekcji, rodzicom przekazane najpilniejsze sprawy, a zajęcia dydaktyczne ruszą 3 września i potrwają do 26 czerwca 2020 roku.

Szkoła Słubice

A kiedy pierwszy odpoczynek pod szkoły? Wg kalendarza Ministerstwa Edukacji Narodowej zimowa przerwa potrwa w dniach 23 -31 grudnia. Kolejna to tradycyjne ferie – w woj. lubuskim zaplanowano je w terminie od 27 stycznia do 9 lutego. Przerwa wielkanocna będzie w dniach 9-14 kwietnia.

Szczegółowe informacje związane z rokiem szkolnym 2019/2020, w tym terminy najważniejszych egzaminów, można znaleźć w oficjalnym dokumencie przygotowanym przez MEN. Do pobrania poniżej.

ZOBACZ KALENDARZ
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.