Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tradycyjne dożynki, ale z międzynarodowym akcentem organizuje gmina Słubice. 14 września w Drzecinie świętować będą wspólnie Niemcy i Polacy. Jak zapowiadają organizatorzy, atrakcji nie zabraknie.

Dożynki Drzecin

Impreza rozpocznie się już o godz. 12:00 od konkursu na najciekawszą rzeźbę z drewna (rozstrzygnięcie o godz. 17.40). O godz. 15.00 zaplanowano mszą dożynkową, a tuż po niej ulicami miejscowości przejdzie barwny korowód. Sam festyn, który będzie zlokalizowany przy świetlicy wiejskiej, rozpocznie się o godz. 16:00.

Co czeka w programie? M.in. występy artystyczne, animacje i konkursy, pokaz pszczelarski, przejażdżki konne, rozmaite warsztaty, w tym wyplatania wieńców dożynkowych czy strojenia owoców i warzyw. Nie zabraknie tradycyjnego grillowania i sportowych zmagań. Jedną z głównych atrakcji będzie prezentacja dawnej zagrody wiejskiej.

Będzie też okazja do spróbowania pszenno-żytniego chleba na zakwasie, przygotowanego przez Ryszarda Kapicę i wypiekanego w tradycyjnym, pamiętającym jeszcze przedwojenne czasy piecu. Swoją modelarską pasję budowania z zapałek zaprezentuje Grzegorz Trzmielewski i będzie nią próbować zarazić innych.

Dożynki Drzecin

Zwieńczenie dożynek będzie biesiada, która rozpocznie się o godz. 19:00.

Dla tych, którzy chcieliby dojechać do Drzecina na imprezę, organizatorzy przygotowali darmowe przejazdy autokarem. Odjazd z przystanku przy moście granicznym zaplanowano o godz. 14:30 oraz 15:30, natomiast powrót z Drzecina o godz. 21:00 i 22:00.

Dożynki są częścią projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”.

Tak bylo rok temu - ZOBACZ.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.