Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szpital im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach będzie realizował swój pierwszy transgraniczny projekt. Dotyczyć on ma m.in. współpracy w dziedzinie ortopedii, chirurgii urazowej i rehabilitacji. Mieszkańcy Słubic i Frankfurtu będą również mogli wziąć udział w pikniku zdrowotnym.

umowa szpital_viadrina

Projekt nosi nazwę „Razem dla zdrowia! / Zusammen für die Gesundheit!”. 13 sierpnia umowę na jego realizację prezes lecznicy Łukasz Kaczmarek podpisał ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina", które reprezentował dyrektor biura Krzysztof Szydłak. Partnerem zadania po niemieckiej stronie jest Verein für Deutsch-Polnische Zusammenarbeit im Gesundheits-wesen e.V. z Frankfurtu nad Odrą.

- Chcemy nawiązać i wzmocnić polsko-niemiecką współpracę w sektorze opieki zdrowotnej, zaprosić do współpracy instytucje pogranicza, a także polskich i niemieckich specjalistów w obszarze ortopedii, chirurgii urazowej i rehabilitacji medycznej – mówi o projekcie Ł. Kaczmarek.

W ramach przedsięwzięcia odbędzie się seminarium specjalistów z tych właśnie dziedzin. Również na mieszkańców czekać będzie prozdrowotna impreza – zostanie zorganizowany polsko-niemiecki piknik zdrowotny z elementami rehabilitacji.

Jest to pierwszy, ale jak zapowiada szef słubickiej lecznicy, nie ostatni taki transgraniczny projekt w dziedzinie ochrony zdrowia. – Naszym długofalowym celem jest zacieśnienie współpracy partnerów na rzecz realizacji projektów o większej skali, łącznie z możliwością doposażenia naszej placówki w nowoczesny sprzęt – wyjaśnia Ł. Kaczmarek.

Do tematu będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.