Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejna inicjatywa od członków stowarzyszenia Słubfurt. W nieużywanym magazynie we Frankfurcie chcą stworzyć centrum dla ludzi różnych kultur, wyznań i narodowości. Każdy może się przyłączyć z własnym pomysłem na wykorzystanie wolnej przestrzeni.

centrum kultu_1

Magazyn znajduje się [przy Robert-Havemann-Straße 7. Do dyspozycji jest aż 800 metrów kwadratowych. Pomieszczenia budynku mogą zostać wykorzystane np. na rozmaite pracownie, warsztaty, kawiarnie, miejsca spotkań czy wystawy.

- Jest tu duża sala na różne wydarzenia o powierzchni 260 m2. Możemy urządzić wspólne biuro, w którym każda inicjatywa ma swoją szafkę. Dysponujemy ciekawym obszarem zewnątrz budynku – opowiada Michael Kurzwelly, jeden z pomysłodawców akcji.

M. Kurzwelly przekonuje, że mogłoby tu znaleźć swoją przystań takie inicjatywy jak np. Free Shop (bezpłatny dostęp do używanych ubrań, książek i rozmaitych przedmiotów życia codziennego), Fab Lab (pracownia komputerowa z możliwością drukowania własnych projektów 3D) czy Urban Gardening (ogrodnictwo miejskie).

To oczywiście tylko przykłady, bo jak podkreśla on i jego współpracownicy, centrum ma być otwarte na pomysły mieszkańców z obu stron Odry. Mogą tu być organizowane koncerty, wydarzenia sportowe, a nawet… kino. Wszystko zależy od inwencji twórczej samych zainteresowanych.

centrum kultu_2

Pierwsze spotkanie organizacyjne zaplanowano 26 sierpnia o godz. 17:30. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych. ZOBACZ DOJAZD DO CENTRUM

Więcej informacji: Michael Kurzwelly, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 0049 171 266 87 47.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2019-08-15 13:09
Temu Panu już dziękujemy. Mieszkańcy Frankfurtu pokazali w wyborach co sądzą o jego pomysłach.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.