Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych ma nowy skład. Jej członkowie będą doradzać staroście w sprawie osób niepełnosprawnych. Zajmą się też ich aktywizacją.

rada niepelnosprawni

Posiedzenie rady i wybory zarządu odbyły się 12 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Słubicach. W jej skład weszli: Monika Karasińska (przedstawicielka gminy Górzyca), Waldemar Jasek (przedstawiciel gminy Cybinka), Anna Pokrzywka (przedstawicielka gminy Ośno Lubuskie), Zygmunt Rzeszutek (przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Słoneczko" w Rzepinie) oraz Barbara Matusiak (przedstawicielka Fundacji Grupy Pomagamy w Słubicach).

Z członków rady wyłoniono trzyosobowy zarząd. Przewodniczącą została B. Matusiak, jej zastępcą M. Karasińska, a sekretarzem Z. Rzeszutek. Obradom przyglądał się starosta L. Bajon, który docenił zasiadającej w radzie osoby.

- Zgłoszenie państwa kandydatur jest pięknym efektem uznania waszych dotychczasowych działań na rzecz mieszkańców naszego powiatu, szczególnie w kontekście osób niepełnosprawnych – powiedział starosta.

Wczorajsze posiedzenie rady to nie tylko wybory i sprawy formalne, ale także wyznaczenie kierunków działań. Wszyscy zgodnie podkreślili, że najważniejszym zadaniem będzie szeroko pojęta aktywizacja niepełnosprawnych mieszkańców. Rada będzie starać się namówić ich do aktywnego życia i zachęcać do wyjścia z domu.

Posiedzenia Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych będą odbywać się raz na kwartał, a kadencja potrwa 4 lata. Działaniom podejmowanym przez radę i efektom jej pracy będziemy się przyglądać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.