Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

zelazko

Prasowanie to dla Ciebie tylko i wyłącznie przykry obowiązek, więc na co dzień wolisz wkładać pomięte ubrania, niż spędzać czas z żelazkiem w ręku? Co jednak w przypadku, gdy w pracy obowiązuje Cię surowy dress code albo masz w planach ważną uroczystość, na której nie możesz wyglądać niedbale? Poszczególne żelazka znacząco się od siebie różnią; warto zainwestować w takie, które sprawi, że prasowanie będzie łatwe, szybkie, a nawet przyjemne.

Najważniejsze parametry

Kupując żelazko, przyjrzyj się kilku jego najistotniejszym właściwościom. Wtedy możesz mieć pewność, że urządzenie spełni wszystkie Twoje wymagania.

Sprawdź ofertę na żelazka.

Stopa żelazka – to od niej zależy, czy prasowanie będzie łatwe, a rzeczy nie zostaną zniszczone. Tanie i popularne są stopy stalowe, jednak odradza się je ze względu na kiepski poślizg oraz trudności, jakie sprawiają przy czyszczeniu. Stopy teflonowe i aluminiowe mają dobry poślizg, ale niestety są też podatne na uszkodzenia. Z kolei stopy ceramiczne – trwałe i wytrzymałe – trudno wyczyścić. Świetny poślizg, trwałość i odporność na zniszczenia, a także łatwość w czyszczeniu mamy zapewnione, jeśli zdecydujemy się na żelazko ze stopą szafirową i tytanową. Oczywiście są one nieco droższe. Warto więc kupić żelazko z łączonych materiałów.

Moc żelazka – standardowe urządzenia mają moc około 2000 W, ale jeśli zależy Ci, by szybko się nagrzewało, wybierz takie z mocą 2400 W lub większą.

Kabel – zastanawiasz się nad żelazkiem bezprzewodowym? Nie da się ukryć, że jest ono mobilne i nie musisz się martwić długością kabla, jednak pamiętaj, że takie urządzenia są też o wiele mniej wydajne, a prasowanie zajmie więcej czasu.

Generator pary – ułatwia i przyśpiesza prasowanie, pozwala też na szybkie pozbycie się uporczywych zagnieceń. Upewnij się, by wytwarzanie pary nie było jednak niższe niż 40 g/min.

Zbiornik na wodę – powinien być większy niż 350 ml, ale też niezbyt duży, bowiem wtedy urządzenie będzie cięższe i mniej praktyczne w użyciu.

Zobacz polecane żelazka firmy Bosch.

Dodatkowe funkcje

Dobrze, jeśli żelazko posiada również rozmaite funkcje, które umilą Ci prasowanie. Zobaczy, czy wybrane przez Ciebie urządzenie posiada blokadę kapania, funkcję uderzenia pary i zapobiegania osadzenia się kamienia. Jeśli jesteś osobą zapominalską, pewnie ucieszy się żelazko, które samo wyłączy się po okresie bezczynności.

Jeśli zależy Ci na ubraniach i martwisz się, że żelazko może zrobić im krzywdę, rozważ zakup urządzenia z rozmaitymi nakładkami do delikatnych materiałów (np. satyny czy jedwabiu). Bardzo przydatne są też stopy przeciwpołyskowe i stopy obniżające temperaturę prasowania.

Szukasz żelazka idealnego? Zobacz żelazko Bosch TDA 703021A, które błyskawicznie się nagrzewa, posiada innowacyjną stopę ceramiczną i chroni ubrania przed wybłyszczaniem. Do tego zapobiega osadzaniu się kamienia, grzeje tylko wtedy, kiedy trzymasz je w dłoni, i ma blokadę kapania w niskich temperaturach.

[artykuł partnerski]

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.