Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podobnie jak w zeszłym roku, oba miasta przygotowują wspólną strefę podczas Pol’and’Rock Festival – Playground Europe. Będą opowiadać o Słubicach i Frankfurcie przy pomocy teatru, sportu i sztuki.

polandrock 1
Słubice i Frankfurt ponownie zagoszczą na Pol’and’Rock Festival

Playground Europe stanie niedaleko Akademii Sztuk Przepięknych, która jest integralną częścią festiwalu. Cała impreza odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą od 1 do 3 sierpnia. Trzy festiwalowe dni będą wypełnione różnymi aktywnościami, których wspólnym celem jest przybliżanie uczestnikom festiwalu idei dwumiasta - Słubic i Frankfurtu.

- Playground Europe ma być miejscem polsko-niemieckiego współistnienia, zachęcającym do aktywnego działania, udostępniającym kreatywną przestrzeń. W dwumieście istnieje polsko-niemiecka wspólnota, a Europy doświadczamy tu każdego dnia. Właśnie takie odczucie chcemy przekazać gościom – informuje Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, organizator akcji. Wraz z nimi wydarzenie współorganizują: Europejski Uniwersytet Viadrina, gmina Słubice oraz wielu podmiotów i organizacji z obu miast.

polandrock 6
Tak było rok temu w słubicko-frankfurckiej strefie

Program składa się z ponad 20 wydarzeń, które będą ulokowane w 10 namiotach. Całość będzie podzielona na kilka obszarów tematycznych: wiedza i kształcenie, teatr i performance, kreatywność, społeczeństwo i media, sport.

Kogo zobaczymy w akcji? Swój udział zapowiedzieli m.in. tancerze ze Studia Tańca Bohema, artyści ze stowarzyszenia Art Garage, Wolne Radio Obywatelskie Słubfurt, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Izba Rzemieślnicza z Frankfurtu, grupa cyrkowa FUN-atycy.

Wstęp oczywiście jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

ZOBACZ PROGRAM
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.