Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

zegarek

Obecnie mamy do dyspozycji wiele sklepów z zegarkami, gdzie znajdziemy różne modele i rodzaje. Dlatego czasem trudno jest nam zdecydować, który będzie dla nas najlepszy. Choć w tym przypadku często wyznacznikiem jest marka, to koniecznie sprawdźmy też dokładne parametry. Jednak najważniejsze jest to, żebyśmy dopasowali zegarek do naszych potrzeb i oczekiwań.

Zdecyduj, jak rodzaj zegarka potrzebujesz

Przede wszystkim pamiętaj o tym, by poszukiwania właściwego zegarka rozpocząć od określenia tego, czego oczekujemy. Warto też określić budżet, ponieważ w tym przypadku ceny mogą być bardzo rozbieżne. Ważne jest również to, żebyś zdecydował, co jest dla ciebie najważniejsze – wnętrze, czyli mechanizm czy wygląd zewnętrzny. Dzięki temu łatwiej ci będzie wybrać firmę, materiał wykonania oraz parametry, na które powinieneś zwrócić uwagę. Jednak warto też zacząć od samych podstaw, czyli miejsca, gdzie kupisz wymarzony zegarek. Szczególnie polecany jest zegarkicentrum.pl.

Codzienny model

Trzeba przyznać, że jest to najpopularniejszy rodzaj zegarka. Przede wszystkim jest to związane z ceną, ale również ze zwróceniem uwagi na połączenie funkcjonalności z ciekawym wyglądem. W tym przypadku warto postawić na model, który dopasujesz do wielu stylizacji i okazji. Szczególnie wtedy, gdy nie masz w swojej kolekcji wielu zegarków. Jeżeli dysponujesz większą, to możesz nieco zaszaleć i zdecydować się na mniej konwencjonalny pasek, np. drewniany lub ceramiczny.

Sportowy zegarek

W tym przypadku bardzo ważne jest to, żebyś zwrócił uwagę na trwałość zegarka, a mniej na jego wygląd. Zastanów się też nad tym, czy sportowy model jest ci potrzebny w trakcie aktywności fizycznej, czy do luźnych stylizacji. Jeżeli ważniejsze jest pierwsze przeznaczenie, to najlepiej sprawdzi się pasek z tworzywa sztucznego, a także modele z wieloma dodatkowymi funkcjami. Szczególnie przydatny jest stoper, datownik, a także możliwość sprawdzenia przebytej odległości i mierzenie pulsu.

Zegarek fashion

Bez wątpienia powinieneś zdecydować się na taki rodzaj zegarka, jeżeli ma być dodatkową ozdobą i uzupełnieniem stylizacji. W takim przypadku warto dokładnie przemyśleć rodzaj bransolety lub paska, a także wygląd tarczy i jego kolor. Poza tym zwróć uwagę na biżuteryjne dodatki, np. cyrkonie lub ciekawe kształty tarczy. Jeżeli decydujesz się taki rodzaj zegarka, to mniej istotny jest rodzaj mechanizmu, ale popularność marki i wygląd zewnętrzny.

Model do garnituru

W tym przypadku warto, żebyś poświęcił więcej czasu na wybór właściwego zegarka. Poza tym bardzo ważna jest marka, jednak chodzi o jej prestiż oraz rodzaj wykorzystywanego mechanizmu. Dlatego na pewno nie wybieraj tych samych modeli, co zegarki fashion. Jeżeli o chodzi o wygląd, to zdecyduj się na klasykę, która dopasuje się do twoich garniturów i butów. Szczególnie polecane są paski ze skóry naturalnej i bransolety ze stali szlachetnej. Pamiętajmy też o tym, że zegarki do garnituru charakteryzują się najwyższą ceną.

[artykuł partnerski]

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.