Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zarząd Powiatu Słubickiego powołał zespół roboczy, którego zadaniem jest przygotowanie programu naprawczego powiatowych finansów. Na potrzebę stworzenia takiego programu od kilku lat w swoich opiniach wskazywała Regionalna Izba Obrachunkowa.

powiat zarzad_komplet
Zarząd powiatu chce wprowadzić program naprawczy

Uchwałę w sprawie powołania zespołu roboczego zarząd powiatu podjął 24 maja. – Po tylu latach zaniedbań finansowych i odsuwania tego w czasie, zarząd powiatu podjął decyzję, żeby przyjąć plan naprawy finansów w postaci przyjęcia uchwały o przygotowaniu programu naprawczego – wyjaśnia starosta Leszek Bajon.

Tłumaczy, że decyzja ta zapadła po konsultacji z RIO. – Skonsultowaliśmy się z nimi, że należy wdrożyć takie działania, żeby uratować finanse powiatu słubickiego. Nie da się dalej tego odsuwać – dodaje starosta.

W skład zespołu roboczego weszli: skarbnik powiatu Grażyna Neumann, adwokat Dominik Pahl, radca prawny Anna Karpińska-Rapcewicz, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Bogusława Wesołowska i prezes zarządu szpitala Łukasz Kaczmarek.
Dotacje NGO
Jaka przyszłość czeka finanse naszego powiatu?

Zadaniem ekspertów jest przygotowanie programu naprawczego – mają na to czas do 5 lipca. Jak wyjaśnia L. Bajon, program naprawczy zostanie następnie przedstawiony Regionalnej Izbie Obrachunkowej. – Mam nadzieję, że izba go zaakceptuje i będziemy go realizować – mówi starosta.

Dodaje, że realizacja programu w powiecie słubickim potrwa prawdopodobni dwa lata. – Po tym czasie, mam nadzieję, że wyjdziemy na prostą i skończą się problemy związane z finansami – powiedział naszej redakcji starosta.

Do tematu będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.