Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum szuka wrażliwych firm – takich które robią „coś więcej” i pomagają innym, współpracują z podmiotami społecznymi, angażują się w akcje charytatywne. Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja konkursu „Biznes Wrażliwy Społecznie”.

fundacjacp137
Zespół fundacji zaprasza firmy ze Słubic do współpracy


Celem tego konkursu jest pokazanie „dobrych praktyk” różnych firm z województwa lubuskiego, które polegają np. na współpracy z fundacjami, stowarzyszeniami, spółdzielniami socjalnymi. Nagradzane, wyróżniane są właśnie praktyki, czyli dobre pomysły na współpracę i działanie.

- Wyszukujemy takie firmy, które robią coś więcej, które wiedzą, że mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. W pierwszej edycji zastanawialiśmy się, czy firmy będą chciały odezwać się do nas. Okazało się, że otrzymaliśmy dużo zgłoszeń. Wiele z przedsiębiorstw ma takie obszary, o których można powiedzieć: ale robicie fajną robotę dla innych. To jest to, co wykracza poza zwykłe obowiązki i schematy – uważa Magdalena Tokarska, prezes Fundacji na rzecz Collegium.

Do pierwszej edycji w 2017 r. 35 firm zgłosiło swoje dobre praktyki, a rok później do drugiej już 54. konkurs odbywa się w 2 etapach. W pierwszym przedsiębiorstwa przesyłają formularze zgłoszeniowe, w których opisują swoje praktyki. W drugim komisja konkursowa spotyka się z wybranymi podmiotami. W skład tej komisji wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, instytucji, samorządu, biznesu i mediów lokalnych.

bizne wrazliwy
Do kogo trafią statuetki?

Podsumowaniem konkursu jest Gala Finałowa – zamyśle organizatora ma być wyjątkowym miejscem spotkania lubuskich firm, które nie tylko zajmują się biznesem, ale również społecznie angażują się w działania na rzecz społeczności, w której funkcjonują.

- Każda firma jest doceniona. Co nietypowe, zmieniamy sposób myślenia, ponieważ sponsorami nagród dla przedstawicieli biznesu są podmioty ekonomii społecznej – wyjaśnia Monika Robaszyńska, koordynatorka konkursu. Przy tej okazji słubicka fundacja namawia również biznes do współpracy z tymi podmiotami, w tym do świadomego kupowania produktów i usług od społecznych partnerów.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: bws.fundacjacp.org, można wypełnić go online lub wysłać w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czas na zgłoszenia upływa 31 lipca.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.