Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
8 maja obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej. Z tej okazji na parkingu dworca autobusowego w Słubicach odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego. Do Słubic przyjadą żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

Narodowy Dzień Zwycięstwa

W wielu miastach Polski 8 maja 2019 odbywać się będą uroczyste obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa i przypadającej w tym roku 74 rocznicy zakończenia II wojny światowej. W Słubicach na terenie parkingu przy dworcu autobusowym swój sprzęt pokażą żołnierze drużyny piechoty zmotoryzowanej.

Będzie okazja zobaczyć m.in. transporter kołowy TO Rosomak, broń strzelecką czy bojowy ubiór żołnierza. Dla zainteresowanych tematyką wojskową zostanie uruchomiony specjalny punkt prezentujący informacje o samej brygadzie i tradycjach wojsk lądowych.

- Serdecznie zapraszamy mieszkańców, młodzież oraz dzieci do wzięcia udziału w spotkaniu z żołnierzami – zachęca Roman Filończuk z Biura Reagowania Kryzysowego w Słubicach.

Termin: 8.05.2019, godz. 11-14. Miejsce: parking przy dworcu autobusowym, ul. Akademicka.

Tak było rok temu:

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Janusz Pawlacz 2019-05-07 07:59
Do pokazu sprzętu wojskowego, należałoby zorganizować uroczystości z apelem pamięci i złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem na placu Sybiraków i pod pomnikiem ofiar obozu pracy wychowawczej ?Oderblick? (obecnie Świecko). Ofiarom II wojny światowej to się należy.
W latach 1940?1945 w Świecku istniał obóz pracy wychowawczej ?Oderblick? (obecnie Świecko).
Ofiary nazizmu-hitleryzmu niemieckiego to obóz pracy wychowawczej ?Oderblick?, natomiast ofiary komunizmu to zesłańcy Sybiru.
Cześć i chwała bohaterom!!!
"Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej".
(JAN PAWEŁ II Przemówienie na Okęciu, 1983 r.)
#2 Lechita 2019-05-07 14:11
Przydałaby się też pamięć przede wszystkim o "wyklętych" dziś żołnierzach 1 i 2 Armii Wojska Polskiego, którzy walczyli o ziemie zachodnie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.