Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Cztery gimnazjalistki ze Słubic, podczas wolontariatu wyłudzały pieniądze. Za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinny. Młode dziewczyny były wolontariuszkami stowarzyszenia na rzecz ubogich dzieci i brały udział w akcji mającej na celu zebranie zabawek i słodyczy na paczki świąteczne.

W pewnym momencie gimnazjalistki wpadły na pomysł zbierania pieniędzy, które zatrzymywały dla siebie. Policjanci do spraw Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach dotarli do 26 pokrzywdzonych osób, najczęściej były to osoby w podeszłym wieku, które nie sprawdzały wiarygodności gimnazjalistek.

"Wolontariuszki" krążyły po mieszkaniach od grudnia ubiegłego do lutego tego roku. Najczęściej wyłudzały od 2 do 5 złotych, zdarzały się także większe kwoty. Nieletnim zostały przedstawione zarzuty oszustwa. Oskarżone złożyły obszerne wyjaśnienia, w czasie przesłuchania przyznały się do winy.

Sprawa trafiła do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Słubicach, który zadecyduje o dalszym losie zatrzymanych gimnazjalistek.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kupicha jan 2010-02-22 19:30
które to takie mądre??
te dziewczyny schodzą na psy, brak w nich już szacunku do samych siebie...
#2 Jan Kowalski 2010-02-22 22:29
Parodia..

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.