Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Na zaproszenie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane „eSMail” po raz kolejny do Słubic przybył gorzowski rehabilitant Lech Czernik. Podczas spotkania odbyła się prezentacja nowoczesnych urządzeń pomagających osobom chorym na stwardnienie rozsiane.

Lech Czernik przedstawił zarys Programu Badawczo – Naukowego „Wpływ zmiennego pola magnetycznego na narząd wzroku i ruchu pacjentów ze stwardnieniem rozsianym”. Kierownikiem tego programu jest dr hab. Józef Opara, prof. Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Mówiąc o programie, zaprezentował urządzenia medycyny fizykalnej systemu UNITRON. Służą one w terapii i rehabilitacji pulsującym polem magnetycznym i światłem. Zawarte na kartach chipowych aplikacje, z których korzysta prezentowana aparatura, to między innymi: witalizacja, koncentracja, relaksacja, osteoporoza, dystonia wegetatywna, dolores, dobry sen, wzmacnianie, tonizacja i inne.

Opatrzone dziwnie brzmiącymi nazwami oprogramowanie pozwala na usprawnienie większej grupy chorych. W związku z tym, żę zaprezentowane sposoby leczenia pozwalają na usprawnienie większej grupy chorych (np. mają szerokie zastosowanie we wspomaganiu leczenia stanów ostrych, przewlekłych oraz w rehabilitacji) wysunięto propozycję, aby przy planowaniu kolejnego spotkania zaprosić również chorych na inne schorzenia.
{multithumb popup_type=greybox}
mt_gallery:
Osoby obecne na spotkaniu mogły również usłyszeć o efektach leczenia, m.in. cukrzycy, zaburzeń wzroku, chorób kręgosłupa. Wielu sportowców korzysta z tego typu terapii (np. Adam Małysz). W spotkaniu uczestniczył również neurolog Jerzy Czajkowski. Pozwoliło to zebranym zapoznać się z opiniami o metodach stosowania w tego typu terapii.

Na spotkaniu przedstawiono również mieszanki ziołowe, autorstwa Waldemara Szwejkowskiego z Centrum Medycznego w Szczytnie, który jest prowadzącycm wspomnianego programu. Leszek Czernik wraz ze swoją żoną przedstawili i omówili kilka ziołowych zestawów stosowanych w wybranych chorobach takich jak astma oskrzelowa, cukrzyca, dolegliwości wątroby, tarczycy, jaskry i innych.

Ze względu na duże zainteresowanie organizatorzy już przewidują kolejne spotkania.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.