Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kto pamięta Muminki? Sympatyczne, dobroduszne istoty, zamieszkujące dolinę gdzieś w Finlandii? Zostały stworzone przez pisarkę Tove Jansson, opowieść doczekała się również wersji teatralnej i filmowej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza do udziału w konkursie, którego głównymi bohaterami są właśnie postacie znane z „Muminków”.

muminki

Jaka jest wasza ulubiona postać z bajki o Muminkach? Muminek, zachwycający się światem, Mamusia Muminka, opanowana, zawsze zachowująca zimną krew, Tatuś Muminka, romantyk i marzyciel, Mała Mi, złośliwa, cyniczna i szczera, a może niezależny i beztroski Włóczykij… Wybierajcie!

W tym roku przypada 105. rocznica urodzin autorki Tove Jansson, która urodziła się 9 sierpnia 1914 roku w Helsinkach. Dlatego właśnie Biblioteka Miasta i Gminy w Słubicach zachęca do podróży do magicznej krainy, pełnej skandynawskiej tajemniczości i magii. I zaprasza całe rodziny do udziału w konkursie plastycznym.

Co należy zrobić? Zadanie polega na wykonaniu pracy przestrzennej, przedstawiającej jedną z postaci występujących w opowiadaniach o Muminkach. Postać nie powinna być wyższa niż 50 cm. Może zostać wykonana dowolną techniką, z dowolnych, ale trwałych materiałów. Na konkurs można przynieść tylko jedną pracę. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia. Muminkowe prace można przynieść do biblioteki w Słubicach, a także do pozostałych bibliotek powiatu słubickiego: w Rzepinie, Górzycy, Cybince i Ośnie Lubuskim.

Zobacz regulamin
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.