Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W ostatnim czasie służby mundurowe zachęcały do dzielenia się tym, co cenne, ważne i tak bardzo potrzebne. Akcje krwiodawstwa odbyły się na terenie Komendy Nadodrzańskiego Oddziału SG w Krośnie Odrzańskim, w Urzędzie Celno-Skarbowym w Rzepinie i przy Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach. Łącznie udało się zebrać aż 42 l krwi!

krew mundurowi_1

Funkcjonariuszy różnych służb łączy to, że wielu z nich regularnie honorowo oddaje krew. A za ich przykładem idą inni.

Strażnicy graniczni

8 lutego akcja krwiodawstwa odbyła się na terenie Komendy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Punkt pobierania krwi zorganizował personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Życiodajnym płynem podzieliło się 25 osób, byli wśród nich pracownicy, funkcjonariusze oraz mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i okolic. Oddali 11 litrów krwi. Kolejna zbiórka odbędzie się 17 maja.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej

12 lutego w Rzepinie odbyła się już 71 akcji zbiórki krwi, której organizatorem był Terenowy Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Celno – Skarbowym. Udział w niej wzięło 42 krwiodawców. A zostali nimi nie tylko funkcjonariusze służby celno-skarbowej, ale również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica oraz mieszkańcy miasta i gminy Rzepin. Łącznie udało się zebrać 18 litrów krwi.

- Zebrana krew zasili szpitale naszego województwa w ten niezwykle cenny dar życia. Warto nadmienić, że idea krwiodawstwa w praktyce przeciwstawia się szerzącej się nienawiści, bowiem ofiarowanym darem życia może być obdarowany każdy potrzebujący bez względu na wyznanie, kolor skóry, status materialny czy też preferencje polityczne – informuje L. Parzyjagła, prezes klubu.

Zapowiada, że kolejna akcja odbędzie się 14 maja. Tego dnia oprócz zbiórki krwi będzie można również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Policjanci

14 lutego, w Walentynki, krwią dzielili się słubiccy funkcjonariusze policji. - Walentynki nie muszą się kojarzyć z serduszkiem, udowadnianiem uczuć. W dniu Święta Zakochanych mamy możliwość okazania serca w najpiękniejszy sposób – podarować drugiej osobie nadzieję, zdrowie, życie – opowiada o akcji Ewa Murmyło z KPP Słubice.

krew mundurowi_2

Do Mobilnego Punktu Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, który zaparkował przed budynkiem komendy, zgłosiły się 32 osoby. Byli wśród nich policjanci i mieszkańcy powiatu. Oddali 13 litrów krwi.

Mundurowi namawiają do tego, żeby przyłączyć się do ich akcji, organizowanych cyklicznie. - Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje – mówi w ich imieniu E. Murmyło.

---

O kolejnych akcjach krwiodawstwa będziemy informować na bieżąco.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mafefka 2019-02-14 18:41
Brawo dla mundurowych -jesteście osobami o Wielkim Sercu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.