Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Coraz bliżej do tego, żeby przy słubickim ogólniaku stanęła hala sportowa. Symboliczne rozpoczęcie budowy odbyło się 8 czerwca w towarzystwie marszałek Elżbiety Polak. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji, niedługo ma ruszyć przetarg.

sala ogolniak_marszalek

W lutym informowaliśmy o tym, że samorząd województwa lubuskiego zdecydował o dofinansowaniu budowy nowej sali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach kwotą 1 mln zł. Dotychczasowa, która mieściła się w pomieszczeniach byłej stajni, została wyłączona z użytku przez Sanepid w 2014 roku. 8 czerwca do Słubic przyjechała marszałek Elżbieta Polak, by obwieścić symboliczne rozpoczęcie budowy.

Na placu przy obecnym boisku szkolnym E. Polak spotkała się z przedstawicielami mediów w towarzystwie starosty Marcina Jabłońskiego oraz radnej sejmiku województwa Marii Jaworskiej, która pełni również funkcję dyrektora słubickiego liceum.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że nie ma lepszego wychowania niż wychowanie przez sport, ale jak to robić, gdy nie ma odpowiedniej infrastruktury. Dlatego samorząd województwa stara się budować i modernizować tę infrastrukturę - zaznaczyła E. Polak podczas wizyty w Słubicach.

Radości z inwestycji nie ukrywa M. Jaworska, która z determinacją o nią zabiegała. - Nasza szkoła jest szkołą herbertowską, więc mamy silnego ducha naszego patrona. Brakowało nam narzędzi do wzmacniania ciała. Teraz to się zmieni – mówiła z satysfakcją.

Cała inwestycja jest warta ok. 4 mln zł. Urząd Marszałkowski dofinansuje ją kwotą 1 mln, resztę ma wyłożyć sam powiat. - Trochę ten projekt nie miał szczęścia i przez wiele lat nie udało się go rozpocząć, a ta infrastruktura jest tu niezwykle potrzebna - mówił starosta słubicki Marcin Jabłoński. - Szkoła ma kilkudziesięcioletnią tradycję, ale ciągle brakowało odwagi, gotowości i środków, żeby tę inwestycję rozpocząć, więc to wsparcie samorządu województwa było kluczowe dla podjęcia tej decyzji - zaznaczył.

Z nowej i pełnowymiarowej sali korzystać będą nie tylko uczniowie ogólniaka, ale również pozostałych szkół średnich i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, dla których organem prowadzącym jest słubickie starostwo. Jak poinformował M. Jabłoński, obecnie trwa szykowanie dokumentów związanych z inwestycją i w najbliższym czasie ruszy przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy.

Do tematu będziemy wracać.

Komentarze   

#1 kreplas 2018-06-13 17:07
Brawo Pani Dyrektor!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.