Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Daleszewie w woj. zachodniopomorskim doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Pojazd ciężarowy zderzył się z pociągiem. Tym ostatnim podróżowała grupa dzieci z Rzepina.

Stacja Słubice

O feralnym wypadku poinformowało dzisiaj popołudniu RMF FM. Wszystko działo się około godz. 13, gdy ciężarówka, która przewoziła ładunek drewna wjechała na przejazd kolejowy - wprost pod rozpędzony pociąg jadący ze Szczecina do Zielonej Góry. Ciężarówka została dosłownie zmasakrowana, czoło pociągu poważnie zniszczone, a część wagonów wykoleiła się. Uszkodzeniu uległy także torowisko i sieć trakcyjna.

W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 28 osób, w 7 nieletnich. Jak podają dziennikarze RMF FM, pociągiem podróżowała grupa dzieci z Rzepina. Zostały poddane badaniom lekarskim, które wykazały, że nic poważnego im się nie stało. Niestety, prawdopodobnie nie żyje kierowca ciężarówki. Działania służb ratowniczych, cały czas trwają.

Linia kolejowa jest zablokowana, na trasie Szczecin-Gryfino PKP wprowadziło zastępczą komunikację autobusowa. Okoliczności w jakich doszło do wypadku bada prokuratura, ich wyjaśnieniem ma też się zająć specjalna komisja. Usuwanie skutków wypadku może potrwać nawet kilka dni.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.