Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policjanci ze Słubic od 30 października do 2 listopada będą prowadzić na terenie powiatu słubickiego wzmożone działania pod nazwą „ ZNICZ 2009”. Celem działań jest ograniczenie wszelkich zdarzeń drogowych i zapobieganie kradzieżom oraz włamaniom do pojazdów.

Dzień wszystkich Świętych to kolejny w tym roku okres wzmożonego ruchu na drogach. Celem większości podróżnych będą miejsca pochówku osób bliskich. Duże natężenie ruchu pieszego i kołowego oraz parkujących pojazdów w okolicach cmentarzy, niesie za sobą nie tylko zwiększenie zagrożenia w tych rejonach występowania zdarzeń drogowych, ale również występowania zdarzeń kryminalnych takich jak kradzieże torebek, portfeli, pojazdów oraz włamań do pojazdów. Ponadto częstymi zdarzeniami występującymi w tym okresie jest okradanie grobowców z wieńców i kwiatów. Należy również pamiętać, że panująca w tym okresie aura – mgły, opady deszczu, szybko zapadający zmrok, gnijące na jezdni liście i niejednokrotnie przymrozki przyczyniają się w pewnym zakresie do zaistnienia zdarzeń drogowych. Nie mniej jednak głównymi przyczynami powstania zdarzeń drogowych są nadmierna prędkość, nieprawidłowo wykonane manewry, kierowanie pojazdami w stanie po użyciu alkoholu.

W celu zmniejszenia wypadków drogowych, poprawienia stanu bezpieczeństwa na drogach oraz zapobiegania kradzieżom i włamaniom do pojazdów policjanci z KPP Słubice w dniach od 30 października do 2 listopada 2009 r., przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą „ ZNICZ 2009”.

Pamiętajmy! Wybierając się w podróż powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. Poruszając się własnym samochodem wcześniej sprawdźmy stan techniczny pojazdu. Usuńmy choćby nawet najdrobniejsze usterki. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci. W innym wypadku oprócz odpowiedzialności karnej możemy odpowiadać za utratę zdrowia lub życia innych osób. Zapnijmy pasy bezpieczeństwa i stosujmy się do znaków drogowych. Samochód zaparkujmy najlepiej na strzeżonym parkingu lub w miejscu dobrze widocznym i oświetlonym. Po wyjściu z samochodu zabierzmy ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty, dokumenty, pieniądze, telefon. Nie zapomnijmy włączyć alarm.

Z kolei wybierając się w podróż pociągiem czy autobusem unikajmy tłoku, pilnujmy bagażu szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu. Pamiętajmy, aby nie rozmawiać z przygodnie poznanymi ludźmi i nie przyjmować poczęstunków od współpasażerów. W pociągu opuszczając przedział choćby na chwilę zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty.

Apelujemy również do pieszych, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię piesi powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie.

Jeśli staniesz się ofiarą przestępstwa natychmiast powiadom Policję nr tel. 997 lub 112. Nie zacieraj śladów i staraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.

[info: KPP Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ieronim Wróblewski 2009-10-29 17:32
Niestety, wczoraj i dzisiaj byłem świadkiem kilku drastycznych wykroczeń w ruchu drogowym. Przejechałem przez 2 dni tysiąc kilometrów i zastanawiam się, czy ci kierowcy spieszą się na groby, czy do grobu?
#2 ieronim Wróblewski 2009-10-29 17:32
Niestety, wczoraj i dzisiaj byłem świadkiem kilku drastycznych wykroczeń w ruchu drogowym. Przejechałem przez 2 dni tysiąc kilometrów i zastanawiam się, czy ci kierowcy spieszą się na groby, czy do grobu?
#3 olo 2009-10-29 21:46
to co się dzieje na drogach jest makabryczne !!!
#4 olo 2009-10-29 21:46
to co się dzieje na drogach jest makabryczne !!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.