Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od końca ubiegłego roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słubicach oferuje najmłodszym pacjentom szeroki zakres specjalistycznych terapii. Wszystko dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Za życiem”. Sprawdziliśmy, ile środków trafi na pomoc potrzebującym dzieciom.

terapia wizyta

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o dwóch świeżo wyremontowanych pokojach w Internacie ZST, z których mogą korzystać uczennice w ciąży. Inwestycja ta była możliwa dzięki porozumieniu zawartemu 27 listopada między powiatem słubickim a Ministerstwem Edukacji Narodowej w sprawie kompleksowego programu wsparcia dla rodzin ,,Za życiem’’. Wspomniane pokoje to jednak nie wszystko.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Słubicach, w ramach tego porozumienia w latach 2017-2021 powiat otrzyma nieco ponad 300 tys. zł. A większość z nich trafi do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słubicach.

Na co zostaną przeznaczone? Placówka zostanie doposażona i zorganizuje tzw. wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, zgodnie z wymaganiami rządowego programu. Kilka dni temu poradnię odwiedziły Amelia Szołtun (członek zarządu powiat) oraz Urszula Zakowicz (główny specjalista ds. oświaty w starostwie). Na miejscu zapoznały się z przebiegiem realizacji projektu.

- Organizujemy tu wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - tłumaczy Marzena Kwiek, dyrektor Poradni Pedagogiczno -Psychologicznej w Słubicach. – Ma to na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia, na warunkach i w formach określonych w przepisach – wyjaśnia.

A na czym to wspomaganie polega? W zależności od potrzeb dziecka, w poradni będzie możliwość skorzystania z dodatkowych usług terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, logopedów, surdologopedów, neurologopedów i innych specjalistów. Finansowanie pozwala na przeprowadzenie 4560 godzin zegarowych terapii w latach 2017-2021.

terapia wizyta2

Po to, aby moc prowadzić tego rodzaju zajęcia, poradnia zakupiła dodatkowy sprzęt terapeutyczno-edukacyjny, gry oraz specjalistyczny test oceniający inteligencję i zdolności poznawcze. Do poradni trafiły także dwa komputery – z jednego będzie korzystał logopeda, a drugi wspomoże obsługę sekretariatu poradni. Na zakup sprzętu wydano łącznie 15 tys. zł.

Chętni na terapię mogą zgłaszać się do poradni, która mieści się przy ul. H. Sienkiewicza 28 w Słubicach, tel. 95 758 22 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

---

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Słubicach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.