Od piątku 9 maja do niedzieli 11 maja czeka na wszystkich chętnych mieszkańców i turystów ciekawa atrakcja. W porcie rzecznym w Słubicach już cumuje statek wycieczkowy „Generał Kutrzeba”, który od piątku zabierać będzie na swój pokład pasażerów w jedno i dwugodzinne rejsy po Odrze. Wycieczka statkiem jest bezpłatna.
Sprowadzenie statku do Słubic jest promocją projektu zainicjowanego przez Nową Sól i przygotowanego na mocy porozumienia międzygminnego z udziałem Słubic, Bytomia Odrzańskiego, Cigacic, Krosna Odrzańskiego, Górzycy i Kostrzyna nad Odrą. Gminy wkrótce chcą wspólnie zakupić statek i wykorzystywać go w celach turystycznych. Planują również wspólnymi siłami pozyskać na to środki unijne. „Generał Kutrzeba” może jednorazowo zabrać na swój pokład nawet 110 pasażerów. Wycieczka jest w tych dniach dla wszystkich zainteresowanych bezpłatna. Szczegóły wyjazdu i rozkład rejsów znajdziecie Państwo w załączonej informacji. Serdecznie zapraszamy.
Rezerwacji rejsu (indywidualnie i grupowo) dokonać można w Urzędzie Miejskim w Słubicach, przy ul. Akademickiej 1, w punkcie na holu urzędu - parter.
Rzetelne, obiektywne i najczęściej odwiedzane źródło informacji o Słubicach. Newsy, komentarze, zdjęcia, relacje, ogłoszenia, forum dyskusyjne. Zapraszamy!