Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak miło spędzić zbliżający się tydzień? Można pojechać np. na wycieczkę do… Saksonii. Tam właśnie najbliższe dni spędzi młodzież z polsko-niemieckiego projektu edukacyjnego Latarnia, który działa przy Szkole Podstawowej nr 2. Uczniowie ze Słubic i Frankfurtu razem będą się uczyć, zwiedzać lokalne atrakcje, a przede wszystkim szlifować język sąsiada.

latarnia wyjazd

- To będzie niezapomniany tydzień – tymi słowami młodzież uczestnicząca w projekcie żegnała się z rodzicami wsiadając dzisiaj rano do podstawionego przy Collegium Polonicum autobusu. Na twarzach było widać podekscytowanie – to pierwsza ich wspólna wycieczka z rówieśnikami z Niemiec, do tej pory spotykali się tylko na zajęciach szkolnych.

Celem ich wyjazdu jest malowniczo położona miejscowość Sebnitz w Saksonii. Jak wynika z programu wycieczki, na brak nudy nie będą narzekać. Odwiedzą słynną manufakturę porcelany w Miśni, zwiedzą Drezno i tamtejsze Muzeum Higieny, wstąpią do łaźni w Neustadt, zajrzą też do Muzeum Karola Maya w Neustadt.

Oczywiście zwiedzanie to nie wszystko. W międzyczasie będą aktywnie uczyć się języka - uczestniczyć w integracyjnych zajęciach, realizować przypisane zadania i po prostu wspólnie spędzać czas. Będą też podchody i ognisko. Wszystko po to, aby lepiej się poznać i przełamać komunikacyjne bariery.

O szczegółach ich pobytu napiszemy po powrocie. Uczniowie zgodzili się przygotować dla naszej redakcji relację z wycieczki oraz zdjęcia. Naszej młodzieży i ich opiekunom życzymy samych pozytywnych wrażeń.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2018-01-29 16:37
Jak Saksonia to "język sąsiada" to także górnołużycki.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.