Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dnia 5 września 2009 r. w Uradzie po raz drugi odbyła się impreza pn. „Po obu stronach Odry Aurith – Urad 2009”. Atrakcją dnia była uruchomiona pomiędzy Uradem i Aurith przeprawa rzeczna, z której chętnie korzystali mieszkańcy obu miejscowości oraz zaproszeni goście.

Oficialnego otwarcia festynu dokonano po stronie niemieckiej, w którym uczestniczyli Starosta Słubicki Andrzej Bycka, Burmistrz Cybinki Roman Siemiński oraz władze gminy Aurith. Po otwarciu nastąpiło uroczyste  podpisanie porozumienia o wzajemnej partnerskiej współpracy obu gmin. 
Następnie po stronie polskiej odbył się II Powiatowy Festiwal Twórczości Ludowej. W przeglądzie uczestniczyły zespoły: Zespół Lubuszanki 
z Cybinki, Zespoł Tęcza z Grzmiącej, zespół Górzyczanie z Górzycy, zespół Łużyczanki wraz z Orkiestra Dęta z Krosna Odrzańskiego. 
Podczas festynu, na który przybyło wielu mieszkańców niemieckiego Aurith zaprezentowała się również m.in: Orkiestra Dęta z Gubina, Duet Polsko-Niemiecki, Orkiestra akordeonistów Odra – Szprewa, laureaci konkursu piosenki- pop i rock, a także Społeczne Ognisko Muzyczne 
z Cybinki.
{multithumb popup_type=greybox}
mt_gallery:
Jako gwiazda wieczoru wystąpiła Danuta Błażejczyk z zespołem oraz Przeboje Krawczyka. Tuż po tym był pokaz sztucznych ogni, występ zespołu Ha Dwa O, a najwytrwalsi uczestnicy festynu przy starych 
i nowych przebojach bawili się do późnych godzin wieczornych. 
Imprezie towarzyszyła również wystawa, w ramach której prezentowały się lokalne stowarzyszenia i organizacje zajmujące się m.in. kowalstwem, wikliną, rękodziełem, rzeźbą oraz przyrządzaniem potraw regionalnych. Swoje namioty wystawiły także Powiat Słubicki i Gmina Cybinka, które prezentowały dorobek Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieganowie oraz Placówki Wielofunkcyjnej „Nasza Chata” w Cybince. Za symboliczną kwotę można było kupić drobny upominek wykonany przez dzieci 
z placówki oraz osoby niepełnosprawne – podopiecznych ŚDS.
Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz cyklistów na rowerach jednokołowych, który swoim występem wzbudził zachwyt wśród publiczności. 
Organizatorami przedsięwzięcia po stronie polskiej byli: Powiat Słubicki, gmina Cybinka, natomiast po stronie niemieckiej Powiat Odra-Szprewa oraz Urząd Brieskow-Finkenheerd.

W imprezie uczestniczył  m.n.: Starosta Słubicki Andrzej Bycka, Wicestarosta Słubicki Tomasz Pisarek, Burmistrz Cybinki Roman Siemiński, Burmistrz Słubic Ryszard Bodziacki oraz Burmistrz Rzepina Andrzej Skałuba.

[info/foto: Powiat Słubicki]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 justynasi 2009-09-09 21:13
Świetna impreza,i coraz bardziej się rozwija:-)
#2 justynasi 2009-09-09 21:13
Świetna impreza,i coraz bardziej się rozwija:-)
#3 JOASIA 2009-09-10 00:33
impreza najlepsza jaka mogła być ;-) mimo tego,że na wsi (i to niewielkiej) i tak zabawa była znakomita ;-) czekam na następną za rok ;-)
#4 JOASIA 2009-09-10 00:33
impreza najlepsza jaka mogła być ;-) mimo tego,że na wsi (i to niewielkiej) i tak zabawa była znakomita ;-) czekam na następną za rok ;-)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.