Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W roku akademickim 2009/2010 w Słubicach rozpoczyna działalność pierwszy w Polsce uniwersytet dla dzieci o profilu ekologicznym. Zapisy na tę wyjątkową uczelnię trwają od 1 do 30 września. Dla wszystkich małych studentów udział jest nieodpłatny!

Organizatorem „EKO uniwersytetu dla dzieci” jest Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach. Projekt objął patronatem Lubuski Kurator Oświaty Roman Sondej oraz Starosta Słubicki Andrzej Bycka. W nowoczesnym budynku tuż przy granicy z Niemcami odbywać się będą wykłady i ćwiczenia dla dzieci IV, V i VI klas szkół podstawowych. Na uniwersytet można zapisać dzieci zamieszkałe na terenie powiatu słubickiego. Średnio raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnie będą odbywać się zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Collegium Polonicum oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Nowatorska metoda edukacji dzieci polega na stworzeniu dla nich formuły zajęć uniwersyteckich, prowadzonych na zasadach podobnych do prawdziwych studiów przez specjalistów w swojej dziedzinie. Każdy student otrzyma indeks oraz zestaw gadżetów: koszulkę, notes, smycz i torbę ekologiczną. Regularne uczestnictwo w wykładach gwarantuje dyplom ukończenia studiów. Wiedzę studentów sprawdzi olimpiada ekologiczna. Warto w niej uczestniczyć, ponieważ nagrodą jest atrakcyjny wyjazd dla 25 studentów oraz 25 rodziców. Cały rok akademicki będzie pełen wrażeń. Rozpocznie się uroczystą inauguracją w październiku, a zakończy w czerwcu rozdaniem dyplomów i uhonorowaniem olimpijczyków.

Zgłoszenia na „EKO uniwersytet dla dzieci” przyjmowane są przez cały wrzesień. Indywidualne zgłoszenia są dokonywane przez rodziców. W tym celu powinni oni wypełnić deklaracje uczestnictwa oraz dostarczyć je w oryginale do biura organizatora. Możliwe są również zgłoszenia grupowe, które będą przygotowywały szkoły podstawowe w całym powiecie. Większość szkół już zadeklarowała udział w projekcie. Dyrektorzy i nauczyciele będą zbierać grupy chętnych studentów ze swoich szkół.  Dodatkowo gminy powiatu słubickiego zadeklarowały udostępnienie autobusów, aby wszystkie dzieci miały równe szanse w dostępie do „EKO uniwersytetu”.

Bezpłatny udział w uniwersytecie jest możliwy dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Wszystkie informacje, regulamin uczestnictwa oraz formularze do pobrania znajdują się na stornie internetowej Fundacji na rzecz Collegium Polonicum www.fundacjacp.org oraz na stronie projektu www.ekouniwersytet.fundacjacp.org

Informacji udziela organizator:
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
ul. T. Kościuszki 1, 69-100 Słubice

Karolina Knochenmuss
Adam Szulczewski
Tel. 095 7592 390
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 zxc 2009-08-31 21:40
no prosze pierwsze eko jugend
#2 zxc 2009-08-31 21:40
no prosze pierwsze eko jugend

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.