Młodzież OHP otrzymuje wsparcie zarówno w realizacji obowiązku szkolnego, praktyk zawodowych, jak i rozwiązywania trudności życiowych. Jak będzie funkcjonować Hufiec Pracy w nowym roku szkolnym 2017/2018?
Edukacja w OHP po reformie
Po reformie oświaty uczestnicy hufca uczęszczać będą od 1 września 2017 roku do Publicznej Szkoły Podstawowej dla Dorosłych. W nowym systemie edukacji będzie działała VII klasa szkoły podstawowej oraz na wygaśnięciu II i III klasa Gimnazjum Dla Dorosłych. Po ukończeniu mogą kontynuować naukę w szkole branżowej I stopnia lub szkole średniej. Uczestnicy odbywają również w ramach wymiany międzynarodowej praktyki w krajach Unii Europejskiej.
Wykształcenie i praktyki zawodowe
Jestem z ważnych elementów jest praktyczne przyuczenia do wykonywania określonej pracy, które odbywa się w ponad 20 zakładach pracy na terenie powiatu słubickiego. Można spróbować swoich sił w następujących zawodach: blacharz samochodowy, cukiernik, fryzjer, kucharz, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, murarz, piekarz, sprzedawca oraz stolarz. Ze względu na dynamiczne zmiany na rynku pracy dla młodzieży przygotowana jest ścieżka rozwoju zawodowego. Uczestnik po ukończeniu gimnazjum może kontynuować naukę w szkole branżowej I stopnia, bądź średniej.
Młodzież, która nie ma możliwości codziennego dojazdu do szkoły może starać się o przyjęcie do internatu Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.
Młodzież Hufca Pracy ma możliwość uczestnictwa w różnorodnych konkursach edukacyjnych i sportowych oraz formach spędzania czasu wolnego. Uczestnicy Hufca Pracy w Słubicach biorą także udział w międzynarodowych spotkaniach młodzieży w ramach PNWM.
Zapisy i rekturacja
Kandydatów zainteresowanych kontynuowaniem nauki w ramach OHP zapraszamy wraz z rodzicem, bądź opiekunem prawnym, do siedziby hufca w której można uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej oraz wypełnić dokumenty niezbędne przy przyjęciu uczestnika.
Każdy kandydat ubiegający się o przyjęcie powinien posiadać w czasie rozmowy kwalifikacyjnej: 3 fotografie legitymacyjne, opinia pedagoga szkoły, opinia z poradni psychologiczno- pedagogicznej, zaświadczenie lekarskie o możliwości kontynuowania nauki w OHP. Podanie, oraz pozostałe dokumenty, kandydat i rodzice wypełniają osobiście w siedzibie hufca.
Szczegółowe informacje :
- 4-13 Hufiec Pracy
- ul. Niepodległości 13 (budynek ZST w Słubicach) w godz. 8.00-15.00
- tel. 95 758 31 34
- email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.