Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
przejscie bohaterów warszawy

Przy przedszkolu „Krasnal Hałabała” powstało tzw. bezpieczne przejście dla pieszych. Jego budowa ruszyła pod koniec listopada i początkowo przebiegała z problemami. Zajrzeliśmy tam spacerkiem, żeby zobaczyć, jak teraz wygląda to miejsce.

O rozpoczęciu tej inwestycji na ul. Bohaterów Warszawy pisaliśmy TUTAJ. Wtedy Gmina Słubice podała informację, że utrudnienia w ruchu i budowa przejścia przy przedszkolu „Krasnal Hałabała” mają potrwać około tygodnia.

W międzyczasie mieszkańcy informowali nas o tym, że realizacja inwestycji przebiega z problemami. W miejscu, w którym miało powstać wzniesione przejście z kostki betonowej, pojawiły się duże nierówności i budowa na jakiś czas ustała.

Wczoraj wieczorem udaliśmy się spacerkiem na ul. Bohaterów Warszawy. Z okolicy przejścia usunięto już barierki i droga jest zupełnie przejezdna. Miejsce zostało doświetlone lampami. Powstało także nowe oznakowanie.

Jak wspominaliśmy wcześniej, Gmina Słubice przeznaczyła na tę inwestycję blisko 69 tys. złotych. 49 tys. zł z tej kwoty otrzymała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przedstawiamy zdjęcia, które dostaliśmy od jednego z mieszkańców jeszcze w czasie trwania robót (widać na nich powstałe wybrzuszenia utrudniające przejazd kierowcom), a także te zrobione przez nas wieczorem 18 grudnia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Wiesław 2023-12-20 14:19
TEN, kto odebrał ten bubel powinien karnie odpowiedzieć. Widziałem na żywo, wygląda gorzej niż na tych zdjęciach. Gratulujemy firmie, która zgarnęła 70 tys. za krzywe ułożenie kilku kostek na piachu. Zlecenie roku.
#2 Dr. Sommer 2023-12-20 16:43
Bardzo mnie interesuje, po jakich kieszeniach takie 70 tys. się rozpływają. Wydatki typu, czym drożej wyjdzie i taniej się wykona, tym lepiej dla szwagra decydenta?
Pewnie trzeba będzie podnieść opłaty za wywóz śmieci i podatki od nieruchomości, no bo jakoś ten burdel słubicki trzeba utrzymać.
#3 skubany75 2023-12-21 10:26
Właśnie miałem lecieć zdjęcie zrobić, jak ta "fachowa robota" już się rozpada.
Nie tylko ja to zauważyłem.
To chyba ta sama firma co Kopernika robiła i drogę rowerową na wale od Nowego Lubusza?
#4 Alojzystarszy 2023-12-22 07:39
Nie wiem, czy to ta sama firma, ale jest pewne przedsiębiorstwo budowlane, którego właściciel ściskając się ze wszystkimi urzędasami z okolicy dostawał wiele zleceń... M.in. hala w Rzepinie, którą jeszcze przed odbiorem trzeba było poprawiać,a zaraz po otwarciu zaczęły ściany pękać i dach przeciekać... ;)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.