Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Objazd

Dzisiaj nie spacerkiem, a na czterech kółkach nasza czytelniczka wybrała się do centrum Słubic. Został tam postawiony znak informujący o objeździe. Wszystko byłoby dobrze, gdyby – jak twierdzi czytelniczka - nie prowadził kierowców pod… zakaz wjazdu.

Objazd wprowadzono ze względu na remont ul. Kopernika. To właśnie ta droga od zawsze była główną trasą dla naszych sąsiadów z Niemiec, wybierających się na zakupy na tzw. mały bazar. Gdy została zamknięta na czas remontu, zmotoryzowani musieli korzystać z alternatywnych tras, często wybierając właśnie przejazd al. Młodzieży Polskiej (prowadzi tędy droga krajowa nr 31).

- Może warto by napisać na waszej stronie o tym. Postawili znak na wysokości fontanny, który pokazuje, że jest objazd. Wynika z niego, że można skręcić w ulicę Chopina, a tutaj jest przecież zakaz – napisała nasza czytelniczka.

Twierdzi, że widziała jak kierowca z Niemiec skręcił w lewo, zgodnie z sugerowanym objazdem. Jego manewr zauważył przejeżdżający akurat patrol policji. – Pojechali za nim na sygnałach, pewnie dostał mandat, a przecież on mógł się sugerować tym objazdem – dodaje czytelniczka.

Zapytamy o objazd zarządcę drogi, czyli GDDKiA, oraz gminę Słubice, która prowadzi remont.

---

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Marek Żurek, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa, potwierdził, że faktycznie oznaczenie błędnie wskazuje wjazd w ul. Chopina. - Wykonawca budowy drogi ul. Kopernika został już poinformowany i zobowiązał się do niezwłocznego usunięcia nieprawidłowości - napisał M. Żurek. Za reakcję dziękujemy również Straży Miejskiej w Słubicach, która pojechała na miejsce, aby sprawdzić nasze zgłoszenie. 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 tomasz2711 2022-12-23 17:43
teraz jednak jest zamknięta-jak zamknięta jak otwarta na całej długości od przychodni aż do szczecinskiej

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.